تصمیم دادگاه عالی ایالت متحده در مورد کانادا:

با در نظر گرفتن تصمیم دادگاه عالی ایالت متحده، کانادا گزینه های تحصیلی پایداری را ارائه می کند.

در ۲۶ ژوئن دادگاه عالی ایالت متحده اعلان کرد که ممنوعیت سفر برقرار شده از سوی رئیس جمهور ترامپ ممکن است تا حدی

قویتر شود.ممنوعیتی که سفر برخی از شهروندان کشورهایی با جمعیت اکثرا مسلمان از جمله ایران، لیبی، سومالی، سودان،

سوریه و یمن ، به آمریکا را منع کرده است و باعث شک و تردیدهای بسیاری از شهروندان این کشورها که قصد بازدید از آمریکا یا،

تحصیل و کار در آنجا را داشته اند، شده است.
تصمیم دادگاه عالی برای افزایش برخی از تحریم هایی که قبلا بر این ممنوعیت اعمال شده بود، باعث می شود که برخی از قوانین

این ممنوعیت به زودی در این هفته اجرایی شوند.با این حال دادگاه عالی اظهار داشته است که افرادی که یک ادعای معتبر ارتباط

با حسن نیت با فرد یا موجودیتی در آمریکا داشته باشند؛ استثنا هستند.

 

افزایش قابل توجه درخواست دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کانادا

رابطه ی با حسن نیت (Bona fide Relationship)، سردرگمی هایی را ایجاد می کند.
دادگاه عالی یک رابطه با حسن نیت را به عنوان رابطه ی نزدیک فامیلی با فردی در ایالت متحده یا رابطه با موجودیتی همانند دانشگاه یا محل کار تعریف کرد. این روابط باید به صورت رسمی ثبت شده باشند.
بر طبق نظر Dr. Esther D.Brimmer مدیر اجرایی CEO در سازمان NAFSA: انجمن دانش آموختگان بین المللی: «دانش آموختگان بین المللی آزادند که به دانشجویان بین المللی ما بگویند که نباید از آمدن به پردیس های ما برای تحصیل ، کار و تبادل ایده هراس داشته باشند. ما خوشحالیم که دادگاه اعلام کرد که دانشجویان و محققان و سایر افرادی که در ارتباط با آمریکا هستند حداقل تا ادامه ی این دعوی قضایی، صرفا به خاطر ملیت یا مذهبشان از آمدن به کشورمان محروم نخواهند شد.
همچنانکه اظهارنامه ی Dr. Esther D.Brimmer تاحدی امید را برای دانشجویان و مربیان بین المللی به ارمغان آورد، پیامدهای ممنوعیت سفر بر دانشجویان بین المللی و آموزگاران کشورهای تحت تاثیر،همچنان برای افرادی که دنبال کردن گزینه های آموزشی و شغلی بهتر حق منحصر به فردشان است، ادامه خواهد داشت.

سیاست بدون تبعیض کانادا

کانادا همچنان یک مقصد تحصیلی مطلوب جایگزین است چرا که هیچ محدودیتی برای دانشجویان بین المللی از نظر ملیت قائل نیست. کانادا با موسسات تحصیلی با کیفیت در دو سطح دانشگاهی و کالج همراه با هزینه های نسبتا پایین شهریه و مخارج زندگی گزینه های مختلفی را برای تحصیل فراهم می کند و فرصت های انعطاف پذیری برای اشتغال در حین تحصیل نیز دارد. (واکنش دانشگاه های کانادا به قانون جدید ممنوعیت ورود به آمریکا)

رشد بی سابقه ثبت نام دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کانادا

به علاوه کانادا گزینه هایی نیز برای دانشجویان بین المللی و خانواده های آنها دارد تا در حین تحصیل در کانادا اقامت کنند. دانشجویان ترغیب می شوند تا بعد از تحصیل به کانادا مهاجرت نمایند. برای مثال به دانشجویان در سیستم اکسپرس اینتری متقاضیانی که به دنبال اقامت دائم کانادا هستند، امتیاز بیشتری تعلق می گیرد. همچنین دارندگان مجوز کار و تحصیل به زودی روند سریعتری برای تغیر از حالت اقامت موقت به اقامت دائم در کانادا را طی می کنند تا این فارغ التحصیلان به زودی بتوانند زمان تحصیل در کانادا را نیز در الزامات اقامت شهروندی محسوب نمایند.

همانطور که قبلا نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در نتیجه ی روز رسمی چند فرهنگی شدن ملل که روز بعد از تصمیم دادگاه عالی درباره ی ممنوعیت سفر جشن گرفته شد، بیان کرد|: امسال هم سالگرد ۱۵۰ سالگی کنفدراسیون و ۳۵ امین سالگرد برنامه ی حقوق و آزادی کانادا را جشن می گیریم. این معیار ها یادآور ارزش هایی که ما را متحد می کند، گشاده رویی ها، فراگیری و احترام عمیق به تفاوت ها می باشد. ما هر کسی که باشیم و از هر جایی که آمده باشیم این ارزش ها ما را به عنوان اعضای یکسان از این کشور بزرگ همراه هم متحد می کند.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.

پیکاپ ویزا.ویزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.