به طور معمول نامه ریجکت سفارت کانادا تا یک هفته پس از انگشت نگاری صادر میشود و در این نامه، در صورت ریجکتی، Officer بر طبق شرایط شما دلایل ریجکت ویزای کانادا شما را اعلام می کند و شما متوجه نقص با دلیل عدم پذیرش ویزا خود خواهید شد.

دلایل عمومی

دلیل اصلی ریجکت شدن هر نوع ویزایی بطور معمول متقاعد نشدن Officer می باشد و بطور معمول در صد بالایی از متقاضیان به همین دلیل با ریجکتی ویزای مورد تقاضا مواجه می شوند. یکی از این دلایل احتمال عدم بازگشت شما به کشور مبدا پس از اخذ ویزا می باشد از جانب Officer می باشد. به همین جهت ارائه یک برنامه دقیق و حساب شده توسط متقاضی ویزا جهت متقاعد کردن Officer از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

در همین راستا و در باب مثال می توان اشاره کرد؛ فردی متاهل با بیش از ۳۵ سال سن و مدرک تحصیلی پایین و بدون مدرک زبان در صورتی که تقاضای ویزای تحصیلی داشته باشد و همزمان برای فرزند و همسر خود نیز درخواست ویزای همراه داشته باشد، بدون شک Officer با در نظر گرفتن احتمال عدم بازگشت فرد متقاضی، با ویزای ایشان موافقت نخواهد کرد.

دلایل اصلی ریجکت ویزای کانادا

عدم ارائه توانایی مالی مناسب جهت هزینه سفر به هر دلیلی
توانایی مالی ضعیف شخصی که اقدام به ارائه دعوتنامه می نماید. (در صورت داشتن دعوتنامه)
قانع نشدن Officer مبنی بر عدم بازگشت
سوابق سفر های گذشته فرد متقاضی
ارائه برنامه سفر نا مناسب
ارائه ناقص مدارک و فرم های مورد نیاز
وجود پیوند شخص متقاضی با کشور مد نظر

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

بطور معمول شخص متقاضی در صورت اخذ ریجکتی ویزای تحصیلی، نامه ای به شرح ذیل دیافت می کند:

متقاضی میبایست Officer را متقاعد کند که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند ۱۲ قانون هست و پس از پایان تحصیلات قصد بازگشت به کشور خود را دارد. در همین راستا ارائه توان مالی بالا در طول تحصیل از دیگر الزامات اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا می باشد. و همچنین باید اثبات کنید که دارای بودجه کافی برای پرداخت هزینه های شهریه و هزینه های زندگی خود در کانادا هستید. در همین راستا و در صورتی که شما شرایط ذکر شده نتوانید ارائه دهید، در نامه متنی مبنی بر اینکه موفق به متقاعد کردن Officer نشده اید و ویزای شما مردود شده است را با توجه به دلایل ذیل دریافت می کنید.

عدم اثبات مبنی بر ارائه توان مالی کافی و بازگشت به کشور مبدا
عدم قانع شدن مبنی بر بازگشت پس از اتمام دوره
نقص در ارائه مدارک مورد نیاز
عدم تکمیل صحیح و کامل فرم ها و مدارک مورد نیاز
عدم ارائه برنامه تحصیلی مورد قبول
پیوند های شخص متقاضی با کشور مبدا

دلایل ریجکت شدن ویزای همراه دانشجویی در کانادا

یکی از موارد بسیار زیاد در ریجکتی ویزای کانادا؛ ریجکتی ویزای همراه می باشد. همانطور که میدانید در کانادا همراه اجازه کار دارد و فرزندان نیز می توانند از شرایط ویزای همراه بهرهمند شوند. به همین دلیل این نوع ویزا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
در همین راستا ارائه برنامه بسیار دقیق و حرفه ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. زیرا بطور مثال، همراهی همسر نقش بسیار پر رنگی در در ریجکتی ویزا دارد، در صورتی که برنامه مناسبی جهت ارائه به Officer وجود نداشته باشد.

اقدامات لازم پس از ریجکتی در ویزای کانادا

یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان را مشغول می کند، اقدامات لازم پس از ریجکتی در ویزای کانادا می باشد و سوالات بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد.

موارد بسیار متعددی وجود دارد که متقاضیان در درخواست اول با ریجکتی و عدم پذیرش مواجه شده اند. اما در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزای کانادا شده اند. نامه ریجکتی بطور کلی دلایل ریجکتی را اعلام می نماید، اما در این مرحله یافتن دلیل اصلی و دلیل عدم متقاعد شدن Officer و فراهم کردن شرایط موجود برای اخذ ویزا از اهمییت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

زمان مناسب جهت اقدام مجدد جهت اخذ ویزا

توجه داشته باشید پروسه انگشت نگاری پس از ریجکتی، جهت اقدام مجدد نیز صورت می پذیرد و هزینه های اداره مهاجرت نیز مجدد اخذ می گردند. و با توجه به اینکه جهت اقدام مجدد محدودیتی وجود ندارد ، پیشنهاد می شود ابتدا نسبت به رفع کامل دلایل ریجکتی ویزای کانادا اقدام نمایید و پس از اطمینان از مرتفع شدن نواقص، اقدام به مراجعه مجدد جهت اخذ ویزا نمایید.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.

پیکاپ ویزا.ویزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.