مهم ترین ددلاین‌ها:

 ددلاین دانشگاه‌های ایالات متحده و کانادا برای ترم پاییز از ماه دسامبر (آذر) آغاز و تا پایان فوریه (نیمه اسفند) ادامه می‌یابند. ددلاین‌های ترم پاییز از این نظر مهم هستند که در حدود ۸۰ درصد پذیرش دانشگاه‌ها در مقطع فوق لیسانس یا دکترا در ترم پاییز انجام می‌شود.

ددلاین‌های بسیاری از دانشگاه‌ها، پس از ماه دسامبر هر چند روز یک بار فرا می‌رسند (به طور معمول هر دو هفته) و با گذشت هر روز از اول دسامبر هر سال، تعداد دانشگاه‌های کمتری را برای انتخاب در آن سال خواهید داشت، بنابراین ددلاین ۱ دسامبر را می‌توان نقطه آغاز زنجیره ددلاین‌های مهم دانشگاه‌ها دانست. در نتیجه چنانچه تاریخ اول دسامبر را برای ددلاین خود در نظر بگیرید و مدارک خود را تا آن زمان آماده کنید، دانشگاه‌های بسیاری را برای ارائه اپلیکیشن خواهید داشت.

در زیر برخی از مهمترین Deadline‌های دانشگاه‌ها برای مقاطع فوق لیسانس (Master) و دکترا (Doctorate) در کشور‌های ایالات متحده آمریکا و کانادا به ترتیب زمانی فهرست شده‌اند:

۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) (دانشگاه‌های بسیار اندکی این ددلاین را دارند)

۱۵ دسامبر (۲۴ آذر)

۳۱ دسامبر (۱۰ دی)

۱ ژانویه (۱۱ دی)

۳ ژانویه (۱۳ دی)

۵ ژانویه (۱۵ دی)

۱۵ ژانویه (۲۵ دی) (بیشترین ددلاین دانشگاه‌های مهم آمریکا و کانادا)

۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) (در این تاریخ ددلاین بیشتر دانشگاه‌های مهم به پایان می‌رسد)

۱ فوریه (۱۲بهمن)

۱۵ فوریه (۲۶ بهمن)

۲۹ فوریه (۱۰ اسفند)

در این مقاله سعی شد تا ضمن ایجاد آشنایی کلی در مورد مفهوم ددلاین اپلای دانشگاه، فهرستی از مهمترین ددلاین های دانشگاه‌های آمریکا و کانادا نیز ارائه شود. در انتها توجه به نکات زیر لازم می‌باشد:

ددلاین‌های ذکر شده منحصر به دانشگاه‌های ایالات متحده و کانادا می‌باشد، بنابراین برای اپلای در کشورهای اروپایی و استرالیا، این تاریخ‌ها کاربردی ندارند و لازم است ددلاین‌های آن‌ها را از طریق وب سایت دانشگاه‌های مربوطه به دست آورید.

با این که در این مقاله تلاش شده است مهمترین ددلاین‌ها فهرست شوند، همیشه ددلاین‌های خاص دیگری برای بعضی از دانشگاه‌ها وجود داشته‌اند. به عنوان مثال هر روزی در ماه ژانویه ممکن است ددلاین یک دانشگاه در آمریکا و کانادا باشد. پس هیچ مرجعی بهتر از وب سایت خود دانشگاه برای کسب اطلاع در این رابطه نمی‌باشد.

به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که اگر می‌خواهید بیشترین ددلاین‌ها را داشته باشید، بهتر است تا قبل از آغاز ماه دسامبر، یعنی پیش از اول آذر ماه تمامی مدارک لازم را تهیه کرده باشید و نمره‌های آزمون‌ها را نیز دریافت نموده باشید.

دو تا سه ماه قبل از رسیدن ددلاین‌ها زمان طلایی جهت ارتباط با استادها می‌باشد. بنابراین از اواخر شهریور می‌توانید بر شدت مکاتبات و تماس‌های تلفنی با استادها بیافزایید و این موضوع را جدی تر پیگیری کنید. هر چند که در سال‌های اخیر، استادها بیشتر به متقاضیانی پاسخ می‌دهند که حتماً اپلای کرده باشند، در نتیجه زمان مناسب برای مکاتبات به سمت بعد از ددلاین‌ها در حال حرکت می‌باشد.

در پایان باید گفت که مساله برنامه ریزی و زمان بندی یکی از مهم‌ترین رموز موفقیت در پروسه اپلای می‌باشد و برای برنامه ریزی، آگاهی از زمان ددلاین‌های دانشگاه‌ها بسیار کلیدی و با اهمیت است. بنابراین در پروسه اپلای خود، تاریخ ددلاین را بسیار جدی بگیرید تا زمان را از دست ندهید.

در این مقاله به انواع مختلف تامین‌های مالی و واژگان پرکاربرد در حوزه بورس تحصیلی اشاره شد تا متقاضیانی که در آغاز راه اپلای قرار دارند با این واژگان آشنا شوند.

مجددا تاکید می‌شود که شرایط و ضوابط کشورها و حتی دانشگاه‌های یک کشور در اختصاص دادن بورس‌های تحصیلی متفاوت است، بنابراین به دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور توصیه می‌شود با مراجعه به وب‌سایت‌های دانشگاه‌های مورد نظرشان و مطالعه قسمت‌های مربوط به تامین مالی اطلاعات دقیق و کامل را در این خصوص به دست آورند.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.

پیکاپ ویزا.ویزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.