اتاوا محل قرارگیری پارلمان و مقر فرماندار کل است. اُتاوا با اینکه پایتخت کانادا است ولی جزو سه شهر بزرگ این کشور (تورنتو، مونتریال و ونکوور) بشمار نمی‌آید. از لحاظ آب و هوایی اتاوا یکی از سردترین پایتخت های دنیا می باشد. اتاوا یک شهر دو زبانه است. تمامی ادارات و سازمانهای دولتی به دو زبان انگلیسی و فرانسه می توانند جوابگوی مردم باشند. نیمی از مردم این شهر انگلیسی زبان و ۳۲% فرانسوی زبان می باشند.

آب و هوا

در شهر اتاوا درجه حرارت در فصلهای مختلف سال بسیار متفاوت است. در زمستانهای سرد و طولانی این شهر که از اواسط ماه نوامبر شروع می شود و تا نیمه های آوریل ادامه دارد سرمای هوا گاه تا ۴۶ درجه زیر صفر هم می رسد. فصل بهار در اتاوا کوتاه بوده و به ۲ ماه هم نمی رسد ولی در همین مدت کم، هوا بسیار مطبوع بوده و بیشتر روزها بارانی می باشد. در تابستان که تقریبا از ژوئن تا پایان اگوست ادامه دارد گرمای هوا تا ۳۶ درجه سانتیگراد هم می رسد و به دلیل آنکه رطوبت هوا بسیار بالاست، گرما شدیدتر حس می شود.

اختلاف ساعت

اختلاف ساعت ایران و اتاوا ۸ ساعت و نیم می باشد

رفت و آمد شهری

در شهر اتاوا مناسبترین وسیله جهت تردد در شهر اتوبوسهای شهری می باشد.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.

پیکاپ ویزا.ویزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.