بورس‌های شایسته‌سالارانه (Merit-based scholarships)

بورس‌های شایسته‌سالارانه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که استعداد منحصر به فردی در رشته‌ی خود داشته باشند. ملاک این بورس‌ها موفقیت‌های آکادمیک دانشجو است، مانند معدل (GPA) بالا یا نمره‌ی بالا در آزمون‌های استاندارد. بورس‌های ورزشی زیرگروهی از این بورس‌ها هستند، و بیشتر در آمریکا رایجند (کشورهای دیگر یا ندارند یا به ندرت دارند). بورس‌های ورزشی بر مبنای توانایی‌های فوق‌العاده‌ی ورزشی داه می‌شوند و رقابت بر سرشان می‌تواند بسیار شدید باشد. ضمن این که برای دریافت‌شان لازم نیست رشته‌ای مرتبط با ورزش داشته باشید.

بورس‌های بر اساس نیاز مالی (Need-based scholarships)

این بورس‌ها بر اساس ارزیابی شرایط مالی شما و والدین‌تان داده می‌شوند. هدف از اعطای آنها این است که به دانشجویان کم‌بضاعت‌تر در رسیدن به آرزوهای تحصیلی‌شان کمک شود، و مجموعه‌ای از فاکتورها، از جمله میزان درامد و تعداد وابستگان، را در نظر می‌گیرند.

بورس‌های ویژه‌ی دانشجو (Student-specific scholarships)

این بورس‌ها به گروه خاصی از دانشجویان تعلق می‌گیرد و اغلب هدف‌شان این است که به یک گروه دارای نماینده‌ی کمتر یا یک گروه محروم کمک کنند.

بورس‌های ویژه‌ی رشته‌ی تحصیلی (Subject-specific scholarships)

بورس‌های پرشماری نیز مختص رشته‌ها اعطا می‌شود، که تمرکز اغلب آنها بر یک مسیر شغلی ویژه است. بورس‌های پزشکی، بورس‌های مدارس بیزینس و بورس‌های مهندسی از آن جمله هستند.

بورس‌های ویژه‌ی دانشگاه (University-specific scholarships)

بسیاری از دانشگاه‌ها بورس‌‌های مخصوص خود را ارائه می‌دهند، که معمولاً ترکیبی از بورس‌های ذکرشده در بالا است. دانشجویان واجد شرایط، یا هنگام اپلای دوره به طور خودبخود برای دریافت این بورس‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند یا باید جداگانه برایش اپلای کنند.

بورس‌های غیرعادی

علاوه بر موارد بالا، ممکن است با بورس‌هایی غیرعادی برخورد کنید، که از متقاضیان می‌خواهند یک چالش خاص را انجام دهند. مسابقه‌ی duck-calling (درآوردن صدای مرغابی برای به دام انداختن پرندگان)، مسابقه‌ی درست کردن لباس پرام (prom) فقط با نوارچسب، و مسابقه‌ی نوشتن بهترین مقاله درباره‌ی کپی‌رایت، نمونه‌هایی این چالش‌ها هستند.

 

پیکاپ و

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.

یزا.ویزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.