نیویورک اولین ایالت آمریکا:

نیویورک اولین ایالت آمریکا خواهد بود که هزینه کالج چهارساله را برای ساکنین این ایالت رایگان خواهد کرد. این برنامه در بسته پیشنهادی بودجه در شامگاه یکشنبه تصویب شد. کالج ها در آمریکا هزینه زیادی دارند و در انتخابات سال گذشته، برنی سندرز وعده داده بود چنانچه رئیس جمهور شود، هزینه کالج ها را رایگان کند.
برنامه بورس اکسلسیور پوشش کامل شهریه چهارساله دانشجویان کالج در ترم پاییز پیش رو برای دانشجویانی است که خانواده هایشان کمتر از صدهزار دلار در سال درآمد دارند. این سقف درآمد برای سال ۲۰۱۸ تا ۱۱۰ هزار و برای سال ۲۰۱۹ تا ۱۲۵ هزار افزایش میابد.

اندرو کومو فرماندار نیویورک در بیانیه ای گفت: «با این بودجه، نیویورک اولین ایالت آمریکا با برنامه کالج ارزان خواهد بود. کالج های امروز مانند دبیرستان های گذشته است و باید برای همگان قابل دسترس باشد.» به گزارش شبکه خبری ان.بی.سی.نیوز حدود ۸۰ درصد از خانواده های ساکن ایالت نیویورک با فرزندانی که در سن کالج رفتن هستند، می توانند از این برنامه سود ببرند. این برنامه محدودیت سنی ندارد. دانشجویان باید تمام وقت و با میانگین ۳۰ واحد درسی در سال باشند و معدلشان از حداقل لازم بیشتر باشد. در حال حاضر ایالت های تنسی، اورگان، و مینه سوتا دارای برنامه کالج رایگان دو ساله هستند.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.