شکست فرمان مهاجرتی ترامپ :

لغو فرمان دونالد ترامپ، رئیس‎‏جمهور امریکا، مبنی بر ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور مسلمان به ایالات‌متحده، بنا به حکم دادگاه تجدید نظر فدرال این کشور ادامه می‎‌یابد.

با توجه به رأی روز پنجشنبۀ شعبۀ نهم دادگاه تجدید نظر فدرال امریکا، اتباع کشورهای ایران، عراق، سوریه، لیبی، یمن، سودان و سومالی، اگر دارای ویزای معتبر باشند، می‎توانند به ایالات‌متحده سفر کنند.

 فرمان ماه گذشتۀ ترامپ برای منع ۹۰ روزۀ سفر شهروندان کشورهای مذکور، ممنوعیت ورود پناه‌جویان سوری به‌صورت نامحدود و ممانعت ۱۲۰ روزه از ورود هر پناه‌جویی به امریکا، در سراسر جهان جنجال‌آفرین شد. پیشتر یک قاضی فدرال در ایالت واشنگتن با صدور حکمی این فرمان را موقتاً در سراسر امریکا لغو کرده بود.

 پس از حکم قاضی واشنگتن، ترامپ وعده داده بود که به سادگی در دادگاه تجدید نظر به پیروزی خواهد رسید، اما روز پنج‌شنبه با شکست سیاسی بزرگی روبرو شد.

 سه قاضی دادگاه تجدید نظر در حکم خود آورده‎اند که «دولت هیچ مدرکی دربارۀ این‎که یکی از اتباع کشورهایی که نامشان در فرمان ذکر شده، عامل یک حملۀ تروریستی در ایالات‌متحده بوده‌اند، ارائه نداده است.»

 این حکم می‌افزاید: «دولت به جای ارائۀ شواهد مورد نیاز برای توضیح لزوم وجود این فرمان اجرایی، در مقابل این‏‎که ما تصمیم دولت را مورد بررسی قرار دهیم، موضع گرفته است.»

 این قضات تأکید کردند همان‌طور که مردم امریکا به امنیت ملی و اجرای سیاست‏‎های رئیس‏‎جمهور منتخب خود علاقه دارند، به آزادی در سفر، جدا نکردن اعضای خانواده‎ها از یکدیگر و جلوگیری از تبعیض نیز علاقمند هستند.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.