آزمون تافل iBT :

Listening

 

در فراگیری هر زبانی مهمترین توانایی، مهارت در Listening است. اگر ضعف ما در شنیدن برطرف گردد، ترس ما در سخن گفتن نیز به مراتب کمتر خواهد شد. در این مقاله به راه‎‌های تقویت مهارت شنیداری و تکنیک‌هایی برای کسب نمره مطلوب اشاره شده است.

در فراگیری هر زبانی مهمترین توانایی، مهارت در Listening است چرا که روان سخن گفتن، زمانی اتفاق می‌افتد که ما به درستی بشنویم و آنچه می‌شنویم را بفهمیم. اگر ضعف ما در شنیدن برطرف گردد، ترس ما در سخن گفتن نیز به مراتب کمتر خواهد شد. در مدارس بیشترین تمرکز مدرسین زبان انگلیسی بر روی بخش خواندن و نوشتن است و زمانی زیادی صرف بخش Listening نمی‌شود و عدم تسلط در مهارت شنیدن تا مدت طولانی با زبان آموزان باقی می‌ماند.

از آنجا که در آزمون زبان تافل iBT، هر چهار مهارت شنیدن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، لازم است به ضعف خود در مهارت شنیدن غلبه نمایید. در این مقاله به بررسی راهکارهای تقویت مهارت شنیدن، تکنیک‌ها و نکات مورد نیاز شما در این بخش می‌پردازیم.

تقویت Listening آزمون تافل

بخش Listening، شامل مکالمات بلند درسی و مکالمات کوتاه در محیط دانشگاه می‌باشد. این بخش، همانند بخش Reading به دو قسمت Long و Short تقسیم می‌شود. هر سه قسمت Listening با هم یک مجموعه را تشکیل می دهد؛ بدین ترتیب که شما به Listening اول از مجموعه اول گوش داده، سپس سوالات مربوطه نمایش داده می‌شود. پس از پاسخ‌گویی به سوال، امکان بازگشت مجدد به آن جهت اصلاح و یا پاسخگویی وجود ندارد. در مجموع، تمرین‌هایی که در زیر بدان اشاره شده است می‌تواند در تقویت مهارت شنیداری به شما کمک نموده و سبب کسب نمره مطلوب از بخش Listening آزمون تافل گردد.

  • دیدن مستندها، فیلم‌ها، گوش کردن به آهنگ‌ها و پادکست‌ها به زبان انگلیسی، همراه با برنامه‌ای منظم می‌تواند، تمرین مناسبی برای تقویت مهارت Listening باشد. برای داشتن چنین برنامه‌ای کلیه عواملی که امکان بر هر زدن این نظم را فراهم می‌کند را از خود دور نمایید برای مثال چک کردن مداوم شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، برنامه‌های تلویزیونی، تا بتوانید حداکثر استفاده از زمان را ببرید.
  • مکالمه‌های دو نفره زبان انگلیسی کمک زیادی در تقویت مهارت شنیداری شما است. تا جاییکه برایتان مقدور است وارد مکالمه شوید و درست شنیدن و درست پاسخ گفتن را تمرین نمایید.
  • همواره به آهنگ (زیر و بمی) صدا که گوینده با کمک آنها اهمیت اطلاعات را اعلام می‌کند، دقت نمایید.

 

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.