۱. مدیریت درست اسناد

شما اسناد بسیاری را با خود به مصاحبه‌ی ویزا خواهید برد. پس باید خیلی خوب آنها را مرتب کنید. اسناد را درون یک پوشه بگذارید و یک صفحه‌ی فهرست اسناد آماده کنید. هر سندی را که از شما خواستند، خونسرد باشید و آن را ارائه دهید. در هنگام ارائه‌ی اسناد دستپاچه نشوید. مدیریت درست اسناد شانس ویزای شما را بالا می‌برد زیرا بیانگر منظم بودن شما است.

۲. دانشگاه مقصد

مطمئناً از شما پرسیده خواهد شد که چرا این دانشگاه را انتخاب کرده‌اید. اگر پاسخی دقیق و قانع‌کننده برای این سوال آماده کرده باشید، فارغ از این که دانشگاه مقصدتان کجا باشد شانس شما در موفقیت ویزا قطعاً بیشتر می‌شود.

 ۳. تماس با اساتید

در طول مصاحبه‌ی ویزا باید سعی کنید از اساتیدی در دانشگاه مقصد که با آنها در تماس بوده‌اید نام ببرید. تماس با اساتید قطعاً این پیام را به مأمور ویزا می‌دهد که قصد شما برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر جدی است.

 ۴. نمرات دانشگاهی و نمرات جی‌آرای و تافل

اگر نمراتتان پایین است باید جوابی دقیق داشته باشید که چرا این اتفاق برایتان افتاده و چه چیزی از آن آموخته‌اید و چقدر آماده‌اید که در مقاطع بالاتر آن را جبران کنید. همه‌ی این ها بستگی به شیوه‌ی جواب دادن شما به سوالات دارد. این سوالات به طور حتم از شما پرسیده خواهد شد، پس برای آماده کردن جوابشان وقت بگذارید.

۵. تغییر رشته در فوق لیسانس

چنانچه رشته‌ی خود را در فوق لیسانس تغییر داده باشید دلیل آن را از شما خواهند پرسید. شما علاوه بر ذکر دلیل باید بگویید که چقدر برای این تغییر آمادگی دارید و چه گام‌های اولیه‌ای در این زمینه برداشته‌اید (مثلاً شرکت کردن در کلاس‌هایی از رشته‌ی فوق لیسانس یا اقدام به گرفتن گواهینامه‌هایی در آن رشته و …)

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.