ielts-toefl-pte-jobs-in-chandigarh
شغل‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی در آمریکا:

دانشجویانی که موفق به دریافت بورس تحصیلی و کمک‌هزینه نشده‌اند، معمولا برای پشتیبانی مالی خود از خانواده پول نمی‌خواهند و کارهای پاره وقت پیدا می‌کنند. در اینجا درباره‌ی دو چیز می‌خواهیم صحبت کنیم:

۱. شغل‌های دانشگاهی(On-Campus)

معنی «دانشگاهی» این است که شما به صورت پار‌‌ه‌وقت در داخل دانشگاه کار می‌کنید. تعداد ساعات کاری مجاز برای دانشجویان بین المللی ۲۰ ساعت در هفته است. این استاندارد را دولت ابلاغ کرده و دانشگاه‌ها موظف اند از آن پیروی کنند. در تابستان که هیچ کلاسی برنداشته‌اید اجازه دارید در هفته  ۴۰ ساعت کار کنید. اجازه افزایش ساعات کاری شما در تابستان در اختیار دانشگاه است، اما معمولا این اجازه صادر می‌شود. حال سؤال این است که چه شغل‌هایی می‌توانید در دانشگاه داشته باشید؟ شغل‌های گوناگونی در دانشگاه برای شما هست: از کار در کتابخانه گرفته تا کاردر کافه‌تریا، پذیرش کردن در دفاتر، کار در دفتر دانشجویان بین المللی و غیره. در اینجا فقط به چند‌تای آن‌ها اشاره کردیم.

سؤال بعدی این است که چگونه می‌توان در دانشگاه شغل پاره وقت پیدا کرد؟ معمولا فهرست شغل‌های موجود در سایت دانشگاه منتشر می‌شود. شما باید همواره سایت را چک کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتر در مورد شغل‌های موجود را از سال بالایی‌ها بگیرید. بسته به شمار دانشجویان بین المللی در دانشگاه، شدت رقابت برای شغل‌های پاره وقت متغیر است. هرچه این تعداد بیشتر باشد رقابت شدیدتر خواهد بود.

دستمزد شغل‌های پاره وقت برای هر ساعت مبلغی بین ۶ تا ۱۰ دلار خواهد بود. مقدار دقیق این دستمزد بستگی به ایالتی دارد که در آن دانشجو هستید. پس با این حساب دست کم ماهی ۴۸۰ دلار به جیب می‌زنید: ۲۰*۶*۴=۴۸۰

۲. قوانین شغل‌های غیر دانشگاهی(Off-Campus)

قوانین سفت و سختی در رابطه با شغل‌های غیر دانشگاهی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. قانون می‌گوید دانشجویان بین المللی در سال اول اجازه کار غیر دانشگاهی ندارند. منظور از غیردانشگاهی شغل‌هایی است که درون دانشگاه نیست. در سال دوم در صورت کسب اجازه از مقام منصوب شده در دانشگاه(DSO) می‌توانید سراغ شغل‌های غیر دانشجویی بروید. این اجازه را اداره‌ی خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا(USCIS) در پاسخ به درخواست DSO در مورد شما صادر می‌کند. آن‌ها در صورتی این اجازه را به شما خواهند داد که در مضیقه‌ی شدید مالی باشید و کارکردن واقعا برایتان حیاتی باشد. در غیر این صورت اجازه کار غیر دانشگاهی به‌تان نمی‌دهند. 

اما برخی می‌خواهند بدانند که اگر بدون مجوز در خارج از دانشگاه کار کنند چه می‌شود؟ دانشجویانی هستند که به طور غیرقانونی در مکدونالدز‌ها، پمپ بنزین‌ها، متل‌ها و جاهای دیگر کار می‌کنند. اما چنانچه دانشجویی طی بازرسی‌هایی که از این مکان‌ها می‌شود دستگیر شود ممکن است فورا دیپورت شود(به کشورش بازگردانده شود) یا در مسائل مهاجرتی‌ آینده اش مثل ویزای H1B یا گرین کارد دچار مشکل جدی شود.

پس توصیه دوستانه ما به شما این است که قوانین را رعایت کنید و موقعیت‌های تحصیلی و کاری آینده خود را به خطر نیندازید.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.