ایالات و شهرهای مهم کانادا

شهرها و ایالت های کانادا

  استان اونتاریو اطلاعات کلی از استان اونتاریو: مساحت : ۱,۰۷۶,۳۹۵ کیلومتر مربع ( چهارمین استان کانادا به لحاظ وسعت) جمعیت :۱۳,۲۱۱,۰۰۰ نفرمرکز استان : تورنتوبزرگترین شهر: تورنتونرخ بیکاری : ۷/۶ درصدزبان رسمی : انگلیسی , فرانسه ( زبان انگلیسی غالب است)تولید ناخالص داخلی : ۶۲۰ میلیارد دلارسرانه تولید ناخالص داخلی :۴۴ هزار دلارنخست وزیر استانی : دالتون مک گینتیحداقل دستمزد استان : $ ۱۰/۲۵ در هر ساعت از مارس ۲۰۱۰ پر جمعیت ترین استان‌ کانادا است. از نظر فعالیت اقتصادی بزرگ‌ترین و قوی ترین استان کانادا می باشد. مرکز آن تورنتو است و اتاوا (پایتخت کانادا( نیز در آن قرار دارد. وسعت انتاریو ۱،۰۷۶،۳۹۵کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۳,۲۱۱,۰۰۰ نفر (برآورد سال ۲۰۱۱) است. بالغ بر ۹۴٪ جمعیت استان انتاریو در قسمت جنوبی آن مشهور به انتاریو جنوبی متمرکز است. انتاریو پیش رو ترین ایالت در زمینه تولید است و ۵۲٪ از کل تولید ارسالی کانادا از این استان می باشد.اما از انتهای سال ۲۰۰۸ با شروع رکود اقتصاد جهانی , کمی اقتصاد آن سیر نزولی داشته و نرخ بیکاری آن افزایش داشته است.

تورنتو،مرکز استان انتاریو، با دارا بودن بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت بزرگترین شهر کانادا محسوب می شود. انتاریو  از آب و هوای معتدل برخوردار است. هیچ کدام از استان های کانادا شرایط آب و هوایی مشابه انتاریو ندارند. زمستان این منطقه سرد است، به طوری که درجه حرارت در زمستان به ۱۵- درجه سانتیگراد می رسد؛ اما تابستانهای این استان گرم بوده و دمای آن در برخی موارد از مرز ۳۵+ درجه سانتیگراد می گذرد.

بارش یکنواخت باران که تقریباً در همه فصلها به چشم می خورد از ویژگی های بارز آب و هوایی انتاریو است. زبان رسمی در این استان انگلیسی است، اما زبان فرانسوی نیز بعنوان زبان دوم نقش مهمی را در این استان ایفا می کند تورنتو مرکز تجاری کانادا محسوب می شود . واژهٌ انتاریو به معنی آب زیبا می باشد، و وجود دریاچه های بزرگ باعث شده تا نام این استان به استان دریاچه های بزرگ شهرت یابد.

شهرهای معروف کانادا که برخی از آنها به سبب وجود صنایع مهم و برخی بدلیل وجود دانشگاههای معتبر در دنیا شناخته شده اند, تورنتو , اتاوا , همیلتون , لندن , وینزور , کینگستون هستند.جاذبه های توریستی فراوان در این استان وجود دارد که از مهمترین  آنها می توان به آبشار نیاگارا اشاره کرد.

مراکز دانشگاهی متعدد و بزرگ اونتاریو را به قطب آموزشی در آمریکای شمالی بدل کرده است . دانشگاههای تورنتو , یورک , رایرسون , کوئینز , واترلو , گوئلف و … از دانشگاههای معتبر دنیا هستند که در اونتاریو واقع شده اند.

 

استان بریتیش کلمبیا
اطلاعات کلی از استان بریتیش کلمبیا:

مساحت : ۹۴۴,۷۳۵  کیلومتر مربع ( پنجمین استان کانادا به لحاظ وسعت)

جمعیت : ۴,۵۲۰,۰۰۰ نفر

مرکز استان : ویکتوریا

بزرگترین شهر: ونکوور( سومین شهر پر جمعیت کانادا)

نرخ بیکاری : ۶/۶ درصد

زبان رسمی : انگلیسی , فرانسه  ( زبان انگلیسی کاملا غالب است)

تولید ناخالص داخلی : ۲۰۰ میلیارد دلار

سرانه تولید ناخالص داخلی : ۴۲ هزار دلار

نخست وزیر استانی : کریستی کلارک

حداقل دستمزد استان : $ ۹/۵۰ در هر ساعت از نوامبر ۲۰۱۲

 

استان بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا می باشد که از شرق به رشته کوه راکی و از غرب به کرانه های اقیانوس آرام منتهی می گردد . مساحت این استان کمی بیش از ۹۴۸ هزار کیلو متر مربع می باشد.

این استان از شرق به استان آلبرتا , از جنوب به ایالات متحده آمریکا , از شمال به سرزمینهای یوکون و آلاسکا منتهی می شود . مرکز این استان شهر ویکتوریا است ولی بزرگترین شهر آن ونکوور میباشد که جمعیت یک میلیون و هشتصد هزار نفر را در خود جای داده است.

ونکوور به عنوان سومین شهر پر جمعیت کانادا محسوب می شود و با توجه به جمعیت ایرانیان مقیم این استان برخی سنتهای ایرانی مانند نوروز در این استان به رسمیت شناخته می شوند. شهر ونکوور در کل کانادا تقریبا گرمترین آب و هوا را در فصل زمستان داردو خیلی به ندرت در زمستان دمای این شهر از ۵- پایینتر می رود. هزینه های زندگی در ونکوور تقریبا در کانادا جزء بالاترین در بین سایر شهر های کانادا محسوب می گردد

استان کبک

اطلاعات کلی از کبک:

مساحت : ۱,۵۴۲,۰۰۰  کیلومتر مربع ( دومین استان کانادا به لحاظ وسعت)

جمعیت : ۸,۰۰۰,۰۰۰ نفر

مرکز استان : کبک سیتی

بزرگترین شهر: مونترال ( دومین شهر پر جمعیت کانادا)

نرخ بیکاری : ۷,۳ درصد

زبان رسمی : فرانسه , انگلیسی ( زبان فرانسه کاملا غالب است )

تولید ناخالص داخلی : ۳۰۴ میلیارد دلار

سرانه تولید ناخالص داخلی : ۳۷ هزار دلار

نخست وزیر استانی : ژان چرست ( جان جیمز)

حداقل دستمزد استان : $ ۹/۶۵ در هر ساعت از می ۲۰۱۱

 

کبک به کسر ب در زبان فرانسه ( با تلفظ صحیح کوبک در زبان انگلیسی ) با ۱,۵۴۰,۶۸۷کیلومتر مربع ( نزدیک به مساحت ایران ) و جمعیت هفت میلیون و نهصد هزار نفری بزرگترین استان کانادا محسوب می شود. مرکز این استان کبک سیتی می باشد اما بزرگترین شهر آن مونترال است که دومین شهر پر جمعیت کانادا نیز محسوب می شود.انتاریو ،  نیوبرانزویک ، لابرادور و ایالات متحده آمریکا همسایگان کبک می باشند.

حدود ۸۰درصد ساکنان کبک در مراکز شهری که در حاشیه رودخانه تاریخی و زیبای لارنس واقع شده است، زندگی می کنند. زمین های پست اطراف این رودخانه دارای بیش از یک میلیون دریاچه و رودخانه است. گستردگی جغرافیایی این استان تنوع آب و هوایی منطقه را موجب می شود.

کبک سیتی مرکز این استان و سومین شهر بزرگ استان کبک است. از ۷/۹  میلیون جمعیت ساکن کبک، بیش از ۵  میلیون نفر ریشهٌ فرانسوی داشته و زبان فرانسوی زبان مادری ۸۲ درصد از ساکنان آن می باشد. شهر مونترال یکی از بزرگترین و زنده ترین شهرهای کاناداست .المپیک ۱۹۷۶ مونترال بخوبی توان این شهر را در برگزاری مسابقاتی با این عظمت به رخ دیگر کشور های کاندید برای برگزاری این مسابقات مانند آمریکا و روسیه کشید. شهر مونترال تابستانهای گرم و زمستانهایی مشابه تورنتو دارد و در بین شهرهای کانادا جزء شهرهایی که آب و هوای مناسب تری دارند محسوب می گردد.

این استان دانشگاههای بزرگ و معتبری چون مک گیل , مونترال , لاوال , شربروک و کبک  را در خود جای داده است. از اینرو مهاجرانی که استان کبک را برای زندگی و سکونت خود انتخاب می کنند ,خود یا فرزاندانشان را در محیط بسیار مساعدی برای ادامه تحصیل خواهند دید.

کبک استانی است زیبا که با اقتصاد قوی خود مهاجران زیادی را در سالهای اخیر پذیرفته است و هم اکنون نیز پذیرای بسیاری از تازه واردین می باشد.

 

 

ایالتهای کانادا

 

استان مرکز
آلبرتا ادمونتون
انتاریو تورنتو
بریتیش کلمبیا ویکتوریا
پرینس ادوارد آیلند شارلوت تاون
سسکچوان رجاینا
کِبـِک کبک سیتی
منیتبا وینیپگ
نووااسکوشیا هالیفکس
نیوبرانزویک فردریک تاون
نیوفاندلند و لابرادور سنت جانز

 

گاه در آمریکا، خوابگاه در کانادا، آب و هوا کانادا، آب و هوای آمریکا، شرایط کار آمریکا، شرایط کار کانادا، بیمه در آمریکا، بیمه در کانادا، هزینه تحصیل در آمریما، هزینه تحصیل در کانادا، هزینه زندگی در آمریکا، هزینه زندگی در کانادا، ویزای آمریکا، ویزای کانادا، پیکاپ ویزا،  وقت سفارت آمریکا، وقت سفارت کانادا، وجه سفارت آمریکا، وجه سفارت کانادا، ویزای توریستی آمریکا،ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی، ویزای دانشجویی، تاریخچه آمریکا ، تحصیل در آمریکا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، ویزای دانشجویی آمریکا ، بورسیه دانشگاه آمریکا، تحصیل رایگان در آمریکا ، پذیرش تحصیلی آمریکا، تاریخچه کانادا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای انشجویی کانادا ، بورسیه دانشگاه کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا، پذیرش تحصیلی کانادا،آمریکا ، کانادا ،اشتغال در آمریکا ، اشتغال در کانادا ،مسکن در آمریکا ،مسکن در کانادا ، شهریه دانشگاه های آمریکا ، شهریه دانشگاه های کانادا ، هزینه تحصیل در آمریکا ، هزینه تحصیل در کانادا ،  هزینه زندگی در آمریکا، هزینه زندگی در کانادا ،بیمه در آمریکا ، بیمه در کانادا ، وقت سفارت ،پیکاپ ویزا، آزمون های زبان ، نظام وظیفه، بهترین موسسه اعزام دانشجو، موسسه اعزام دانشجو با مجوز رسمی، مجوز رسمی، مجوز رسمی از وزارت علوم.انگیزه نامه، SOP، CV، توصیه نامه،APPLY

اعزام دانشجو ،دانشجو، پذیرش، پذیرش تحصیلی، آمریکا، کانادا، زبان ،مدرک زبان، GMAT،GRE، IELT، تافل، آیلتس، بورسیه تحصیلی، فاند تحصیلی، اشتغال در آمریکا، تحصیل در آمریکا، تحصیل در کانادا، اشتغال در کانادا، خوابگاه در آمریکا، خوابگاه در کانادا، آب و هوا کانادا، آب و هوای آمریکا، شرایط کار آمریکا، شرایط کار کانادا، بیمه در آمریکا، بیمه در کانادا، هزینه تحصیل در آمریما، هزینه تحصیل در کانادا، هزینه زندگی در آمریکا، هزینه زندگی در کانادا، ویزای آمریکا، ویزای کانادا، پیکاپ ویزا،  وقت سفارت آمریکا، وقت سفارت کانادا، وجه سفارت آمریکا، وجه سفارت کانادا، ویزای توریستی آمریکا،ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی، ویزای دانشجویی، تاریخچه آمریکا ، تحصیل در آمریکا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، ویزای دانشجویی آمریکا ، بورسیه دانشگاه آمریکا، تحصیل رایگان در آمریکا ، پذیرش تحصیلی آمریکا، تاریخچه کانادا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای انشجویی کانادا ، بورسیه دانشگاه کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا، پذیرش تحصیلی کانادا،آمریکا ، کانادا ،اشتغال در آمریکا ، اشتغال در کانادا ،مسکن در آمریکا ،مسکن در کانادا ، شهریه دانشگاه های آمریکا ، شهریه دانشگاه های کانادا ، هزینه تحصیل در آمریکا ، هزینه تحصیل در کانادا ،  هزینه زندگی در آمریکا، هزینه زندگی در کانادا ،بیمه در آمریکا ، بیمه در کانادا ، وقت سفارت ،پیکاپ ویزا، آزمون های زبان ، نظام وظیفه، بهترین موسسه اعزام دانشجو، موسسه اعزام دانشجو با مجوز رسمی، مجوز رسمی، مجوز رسمی از وزارت علوم،شرایط پذیرش ، شرایط ویزا، شرایط اقامت، شرایط کار، شرایط زندگی ، شرایط تحصیل، شرایط بورسیه، در آمد در آمریکا، در آمد در کانادا، کانادا، آمریکا، امریکا، بورسیه تحصیلی آمریکا، بورسیه تحصیلی کانادا، بورسیه تحصیلی ، بورسیه دکترا، بورسیه فوق لیسانس، زبان ، master، bachelor، phd، زبان در آمریکا،زبان در کانادا، دوره زبان انگلیسی، دوره زبان انگلیسی در آمریکا، دوره زبان انگلیسی در کانادا،