اگر مهاجر تازه وارد به شهر مونترال هستید و قصد یافتن کار در کشور کانادا را دارید بهتر است به جای دوره های غیر کاربردی و طولانی دانشگاه ها از دوره های کوتاه و کاملا هدفمند کالج بهره مند شوید. کالج LaSalle جزء قدیمیترین و هم اکنون برترین کالج مونترال می باشد. همچنین امکان ترانسفر کردن واحد های درسی گذرانده شده در این کالج به دانشگاه های معتبر کانادایی در مقطع کارشناسی وجود دارد

درباره کالج LaSalle

این کالج در قلب شهر دانشجویی مونترال واقع است و هدف اصلی ان با تاسیس در سال ۱۹۵۹ ایجاد شغل برای جمعیت مقیم کبک بوده است. این کالج با فراهم کردن تحصیلاتی که کاملا با نیاز بازار کار مطابقت دارد از مهمترین مراکز آموزشی این شهر میباشد. در سال ۱۹۸۱ وزارت علوم کبک به طور رسمی این سازمان را تایید کرده و هم اکنون این کالج با ایجاد شعبات گسترده که شامل ۱۸ شعبه در ۹ کشور دنیا بالغ بر ۶۰ دره آموزشی را به بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجو ارایه میدهد. در ۵۰ سال گذشته از رسالت های مهم این کالج آماده سازی نیروی کار جهت ورود به بازار کار بوده است. این دوره ها از منشی گری گرفته تا آشپزی و رستوران داری همه در راستای تامین نیروی کار ماهر و مورد نیاز بازار کار طراحی شده اند. کالج برای زمینه های زیر متقاضیان را آماده می سازد: تقویت مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی تقویت مهارت هایی که مربوط به دانش مورد نیاز تکنولوژی برای ورود به بازار کار می باشد مهارت های مدیریتی و رهبری کمک های مالی تمام دوره هایی که در این کالج برگزار میشوند از نظر وزارت علوم و تحقیقات و وزارت آموزش عالی و ورزش کبک مورد تایید بوده و برای اخذ بورس  هزینه که مختص مهاجرین کبک می باشد مشکلی ندارند.

در این کتابخانه مجهز انواع کتابها٬ سی دی٬ مجله٬ نوار ویدئویی و سایر رسانه های سمعی و بصری موجود می باشد و شامل همه موارد تخصصی ارائه شده در کالج لسل است. همچنین دانشجویان می توانند از مشاوره استادان بهره مند شوند. تمامی دانشجویان کالج لسل بطور اتوماتیک از سیستم ارتباطات داخلی که مجهز به آخرین تکنولوژی می باشد بهره مند خواهند شد. در این سیستم دانشجویان می توانند براحتی با مدیریت٬ کارمندان٬ استادان و سایر دانشجویان ارتباط برقرار کرده و به بحث و تبادل نظر و یا اطلاعات بپردازند و یا از فایل دانشجویی خود مطلع شوند.


 

بمنظور بهبود کیفیت تحصیل برای دانشجویان کالج LaSalle دوره های زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می کند تا به دانشجویانی که زبان اولشان انگلیسی و فرانسوی نیست کمک شود. همچنین کالج (MILC) که کالج زبان وابسته به کالج LaSalle می باشد دوره های زبان متعددی را برگزار می کند. این دوره های بر اساس بهترین تکنیک های آموزش طراحی شده و با بالاترین تکنولوژی آموزش داده می شوند. برای دانشجویانی که نیاز به کمک و حمایت بیشتر دارند کالج لسل خدمات آموزشی خصوصی به این دسته از دانشجویان ارائه می کند.


 

حق انتخاب: رفتن به دانشگاه و یا بازار کار

در کالج LaSalle موفقیت یک اصل اساسی است و دوره ها بگونه ای طراحی شده تا با بازیگران اصلی هر صنعتی در ارتباط باشد بگونه ای که دانشجویان پس از دریافت مدرک خود بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند. برای دانشجویانی که علاقه مند به ادامه تحصیل هستند٬ بسیاری از دانشگاه های با رنک بالا با کالج LaSalle قرارداد داشته و دانشجویان می توانند وارد دانشگاه موردنظر خود شده و لیسانس خود را بجای ۳ یا ۴ سال در ۲ سال به اتمام برسانند. این قرارداد همکاری مابین LaSalle و دانشگاه های زیر می باشد:

مدرسه هتل سزار ریتز (سوییس)

دانشگاه بیشاپ (کبک)

دانشگاه لاوال (کبک)

دانشگاه گلف (انتاریو)

دانشگاه لاسیارا (لس آنجلس)

دانشگاه مونت سنت وینسنت (نوا اسکوشیا)

رشته های این کالج

گروه طراحی و مد

رشته های DEC:

طراحی لباس

طراحی لباس مخصوص تئاتر و سینما

طراحی لباس مردانه

هنر٬ ادبیات و ارتباطات- شاخه تئاتر

هنر٬ ادبیات و ارتباطات شاخه طراحی مد و لباس

بازاریابی مد

رشته های AEC:

طراحی مناسبتها و جشنها

تبلیغات و استراتژی های رسانه ای

طراحی لباسهای خاص

بازاریابی مد

طراحی لباس

طراحی لباس مردانه

طراحی داخلی

داده نمایی

گروه گردشگری و مدیریت هتل:

رشته های DEC:

تکنیک های مدیریت هتل

تکنیک های گردشگری

مدیریت غذا و نوشابه

رشته های AEC:

نمایندگی مسافرتی

مدیریت هتل

مدیریت رستوران

مدیریت غذا و نوشابه

مدیریت خانه سالمندان

تکنیک های مدیریت هتل

تکنیک های گردشگری

توسعه و تبلیغات محصولات گردشگری

برنامه ریزی و مدیریت جشنها و مناسبتها

برنامه ریزی جشنها و مناسبتها

رشته های DEP:

آشپزی حرفه ای

گروه تکنولوژی و تجارت:

رشته های DEC:

مدیریت بازرگانی

تکنولوژی مدیریت و حسابداری

خدمات مشاوره مالی و بیمه

علوم کامپیوتر-پردازش داده ها

علوم کامپیوتر-مدیریت شبکه

رشته های AEC مرتبط با تجارت:

فروش ملک

تجارت جهانی-صادرات و واردات

حسابداری

مشاوره مهاجرت

حمل و نقل و لجیستیک

مدیریت بازاریابی

تکنولوژی مدیریت و حسابداری

مدیریت پروژه

خدمات مشاوره مالی و بیمه

ارزیاب ملک

مدیریت تولید و عملیات

معاون اداری

مدیریت و برنامه ریزی مناسبتها

تجارت اینترنتی

رشته های AEC:

مدیریت شبکه (سیسکو و مایکروسافت)

توسعه برنامه های کاربردی اوراکل

تکنولوژیست و آنالیست فناوری اطلاعات

توسعه وب ۲ با RIA

Infographic Design

Multimedia Integration

Video Game 3D Modelling

۳ رشته اخیر بصورت آنلاین می باشد.

گروه علوم انسانی و اجتماعی:

رشته های DEC:

علوم اجتماعی-چشم انداز جهانی

علوم اجتماعی-مطالعات بین المللی

مطالعات کودکان

مشاوره مراقبتهای ویژه

رشته های AEC:

مطالعات کودکان

تفاوت بین رشته های AEC و DEC: تفاوت اساسی این دو مقطع در این است که بعد از مقطع DEC دانشجو می تواند بین ادامه تحصیل و یا کار انتخاب نماید درحالی که در مقطع AEC دانشجویان وارد بازار کار می شوند.


 

فرم تکمیل شده ثبت نام انگیزه نامه ترجمه شناسنامه ریز نمره و اخرین مدرک تحصیلی رسید پرداخت ادمیشن فی مدرک نشان دهنده سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی کپی CSQ و Landing paper و یا PR (در صورتیکه مهاجر هستید)

شهریه:

از آنجا که شهریه در دوره های مختلف تفاوت دارد جهت مطلع شدن از شهریه ها لطفا با ما تماس بگیرید و یا از طریق ایمیل شهریه دوره مد نظرتان را سوال کنید.

نکته قابل توجه مهاجرین مستقر در مونترال این است که تمامی مهاجرین امکان استفاده از بورس و وام را برای تمام دوره های این کالج دارند و با ثبت نام در این کالج از بورس کمک هزینه دولت کبک نیز بهره مند خواهند شد. شهریه هر دوره به شکل وام به دانشجو پرداخت میشود که این وام پس از۶ ماه از پایان دوره و به شرطی که دانشجو کار کند به صورت اقساط ماهیانه ناچیز باز پرداخت خواهد شد. هم چنین بورس کمک هزینه زندگی دولت کبک نیز ماهیانه در حدود ۸۰۰ دلار و( غیر قابل برگشت به دولت) به تمام دانشجویانی که در دوره فول تایم دیگری ثبت نام نکرده باشند تعلق خواهد گرفت. این بورس مادامی که شما دانشجوی تمام وقت هستید به شما تعلق میگیرد.


 

 

 

پیکاپ ویزا.ویزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.