تامین هزینه های زندگی در دوران دانشجویی از نگرانی های اکثر دانشجویان است.دولت کانادا و آمریکا در دوران دانشجویی به دانشجویان بین المللی اجازه میدهد که به صورت نیمه وقت کار کنند.

 

شرایط کار دانشجویی در کانادا

دانشجویان خارجی برای کار در کانادا میبایست پس از ورود کارت (Social Insurance Number ) دریافتکنند . حداکثر ساعات کاری برای دانشجویان بین المللی ۲۰ ساعت در هفته می باشد. کارفرمایان برای استخدام دانشجویان نیازمند ارایه مشخصات  Social Insurance Number  به اداره مالیات هستند. تمام سوابق کاری و مالیاتی دانشجویان با توجه به شماره بیمه اجتماعی آنان ثبت میشود.

 

درآمد کاردانشجویی

در آمد دانشجویان بستگی به محل و استان زندگی و نوع کار دارد.

دانشجویان در هنگام تحصیل می توانند در دانشگاه و یا محل تحصیل خود مشغول به کار شوند. به جز فرصت های کار های پژوهشی و دستیار دانشجویی، برخی دیگر از کار های دانشجویی داخل مراکز آموزشی به صورت زیر می باشند:

 

کار در کتابخانه

کار در رستوران

کار در لابراتورهای کامپیوتر

کار سکوریتی و نگهبانی

 

معمولا دربیرون از دانشگاه ها فرصت های بیشتری برای کار دانشجویی وجود دارد. بسیاری از شرکت ها در داخل دانشگاه آگهی استخدام داشته و دانشجویان را برای کارهای پاره وقت و یا تابستان ها برای کار تمام وقت استخدام می نمایند. به طور متوسط درآمد هفتگی برخی مشاغل (تمام وقت) به صورت زیر است.

 

شغل های مربوط به خدمات آموزشی ۸۶۳$

شغل های مربوط به خدمات بهداشتی و رفاه عمومی ۷۴۴$

شغل های مربوط به بخش صنعت ۸۱۰$

شغل های اداری عمومی و دولتی ۱۰۴۱$

شغل های حرفه ای علمی و تکنیکی ۱۰۹۴$

همچنین دستمزد ساعتی برخی از مشاغل در کانادا به صورت زیر می باشد.

 

فروشندگی ۱۱$

حسابداری و دفترداری ۱۷$

راننده کامیون و ماشین آلات سنگین ۱۹$

لوله کش ۲۲$

نجار ۲۲$

برق کار ۲۵$

معمار ۲۷$

پرستار ۳۲$

مهندس کامپیوتر سخت افزار ۳۳$

فیزیوتراپ ۳۴$

وکیل ۳۶$

مهندس کامپیوتر نرم افزار و برنامه نویس ۳۷$

مهندس ۴۵$

دندانپزشک ۶۰$

معلم ۳۲$

طراح گرافیک ۲۳$

روزنامه نگار ۲۷$

آرایشگر ۱۵$

نقاش ساختمان ۲۰$

مکانیک اتومبیل ۲۰$

 

اشتغال در محوطه دانشگاه با ویزای دانشجویی آمریکا

 

ویزای دانشجویی آمریکا به شما اجازه می دهد تا در دانشکده در محدوده زمانی ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره تحصیلی و تمام وقت در دوره های تعطیلات ( حداکثر ۴۰ ساعت در هفته ) کار کنید .

 

کار پاره وقت دانشجویی در آمریکا در محوطه دانشگاه به عنوان کارهایی که وابسته به دانشکده است ، تعریف می شود . این به معنای کار کردن در یک کتابفروشی ، کافه تریا یا سایر امکانات دانشگاهی است که دانشجویان می توانند به آن کمک کنند . برای دریافت این نوع شغل ، لازم است که برای آن ۳۰ روز قبل از شروع کلاسها درخواست کنید . برای درخواست ، با DSO خود صحبت کنید . اگر شما تأیید شوید ، DSO شما یک نامه تأیید به شما ارائه می کند که برای کسب شماره امنیت اجتماعی  لازم است .

 

دستمزد کار پاره وقت دانشجویی در آمریکا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی با ویزای F1 ، شما مجاز به کار در محوطه دانشگاه برای ۲۰ ساعت در طول سال تحصیلی و تا ۴۰ ساعت در تعطیلات / تابستان هستید . به طور معمول ، مشاغل در پردیس حداقل دستمزد را از ۷٫۲۵ دلار تا ۱۵٫۰۰ دلار در ساعت به شما می پردازند .

 

پس از به دست آوردن تعداد مشخصی از اعتبارات ، می توانید برای F1-CPT درخواست دهید که به شما اجازه می دهد که برای یک کارآموزی درخواست دهید ( نیمه وقت تا ۲۰ ساعت و تمام وقت تا ۴۰ ساعت ) و به طور معمول دستمزد بالاتری را نیز به شما می پردازند .

 

 

برای اطلاعات بیشتر(مشاوره حضوری و تلفنی رایگان) در این زمینه میتوانید با شماره های

۰۲۱۸۶۰۸۵۲۱۷

۰۲۱۸۶۰۸۱۸۱۰

۰۹۳۶۳۲۳۳۳۶۶

تماس حاصل نمایید

موسسه پارسه بین الملل آتیه ویژن با یک دهه سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از بهترین دانشگاه های امریکا و کانادا