سوالات مربوط به آزمون آیلتس

 

 

چه سازمان‌ها و موسساتی نمره آزمون آیلتس IELTS را می‌پذیرند؟

مدرک آیلتس توسط بیش از ۹۰۰۰ سازمان در دنیا مورد پذیرش است. این سازمان‌ها شامل دانشگاه‌ها، دپارتمان‌های مهاجرت، آژانس‌های دولتی، شرکت‌های چند ملیتی و سازمان‌های حرفه‌ای کار می‌باشد.

 

 مالک آیلتس IELTS چه کسی است و سوالات چگونه و کجا طرح می‌شوند؟

آیلتس تحت مالکیت اشتراکی British Council، آیلتس استرالیا و دانشگاه کمبریج است. تیمی متشکل از نویسندگانی از ملیت‌های مختلف همواره دور هم جمع می‌شوند تا سوالات این آزمون را طرح نمایند. طراحان سوال که از کشورهای مختلف انگلیسی زبان هستند، مسئولیت تولید محتوا و طرح سوالات بر اساس شبیه‌سازی زندگی واقعی در این کشورها را بر عهده دارند .

 

چرا دو نسخه از آزمون آیلتس وجود دارد؟

آزمون آیلتس دو نسخه دارد: Academic و General Training. نسخه آکادمیک آزمون آیلتس برای کسانی است که می‌خواهند تحصیلات دانشگاهی یا تدریس در دانشگاه‌های کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند. نسخه آموزش عمومی آزمون آیلتس برای کسانی است که به قصد کار، شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان و یا مهاجرت به یکی از کشورهای انگلیسی زبان می‌خواهند سفر کنند.

سوالات آزمون برای مهارت‌های Listening و Speaking در هر دو نسخه یکسان است ولی در مهارت‌های Reading و Writing با هم تفاوت دارند.

 

کدام نسخه از آزمون آیلتس برای من مناسب است؟

حتما قبل از ثبت‌نام و شرکت در آزمون، از موسسه یا سازمانی که قصد ارائه مدرک آیلتس خود به آنها را دارید سوال کنید که کدام نسخه از مدرک آیلتس را از شما می‌پذیرند. چون بعد از ثبت‌نام در آزمون، دیگر امکان تغییر نسخه امتحانی آزمون آیلتس خود را نخواهید داشت.

 

ساختار آزمون چگونه است و چقدر طول می‌کشد؟

آزمون آیلتس ۴ بخش دارد:

  • بخش مهارت شنیداری (Listening) که ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.
  • بخش مهارت خواندن (Reading) که ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.
  • بخش مهارت نوشتاری (Writing) که ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.
  • و بخش مهارت گفتاری (Speaking) که حدود ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می‌کشد.

کل زمان آزمون ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه است که سه بخش اول آزمون یعنی Listening، Reading و Writing به صورت یک‌جا و در یک روز برگزار می‌شود و بخش Speaking ممکن است همان روز و یا با فاصله ۷ روز قبل یا بعد از بخش اول برگزار شود.

 

افراد معلول یا دارای ناتوانی جسمی چگونه می‌توانند در آزمون آیلتس شرکت کنند؟

پیش از ثبت‌نام در آزمون آیلتس حتماً از مرکز ثبت‌نام آزمون خود استعلام کنید که آیا شرایط لازم برای آزمون افراد معلول را دارند یا خیر. در هر صورت طبق قوانین آیلتس، موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس موظفند شرایط لازم برای این گروه از افراد را به بهترین نحو فراهم نمایند.

 

چه زمانی می‌توانم در آزمون آیلتس شرکت کنم؟

در حال حاضر تمامی مراکز مجاز اعلام شده توسط سازمان سنجش در ایران هر ماه بین ۲ تا ۴ تاریخ را برای آزمون آیلتس اعلام کرده‌اند که با توجه به نسخه انتخابی‌تان می‌توانید تاریخ دلخواه خود را انتخاب نموده و اقدام به ثبت‌نام نمایید. ولی پیشنهاد ما این است که با توجه به هزینه بالای آزمون اصلی، حتما در چند دوره آزمون‌های آزمایشی آیلتس شرکت کنید تا پس از رفع اشکال و تسلط به ساختار آزمون، برای کسب نمره اصلی خود در آزمون آیلتس آماده باشید.

 

هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟

هر سال با توجه به نرخ ارز، مبالغ متفاوتی از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود که این مبلغ در حال حاضر ۹۵۰ هزار تومان است. البته این مبلغ به صورت علی‌الحساب بوده و به هنگام برگزاری آزمون مابه‌التفاوت آن به اطلاع شرکت‌کنندگان خواهد رسید.

با توجه به این هزینه، اهمیت شرکت در آزمون‌های آزمایشی آیلتس با هزینه‌ای اندک بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

 

در روز آزمون چه چیزهایی می‌توان همراه داشت؟

شما تنها مجاز به همراه داشتن مداد معمولی مشکی، پاک‌کن و تراش هستید. استفاده از لاک غلط‌گیر و مارکرها به هیچ عنوان مجاز نیست. اجازه همراه داشتن مواد خوراکی را هم ندارید. به همراه داشتن انواع وسایل الکترونیکی مثل موبایل، پخش‌کننده‌های موسیقی، جاکلیدی‌های الکترونیکی مثل ریموت‌ها و… (حتی به صورت خاموش) تخلف محسوب شده و موجب حذف شما از آزمون می‌شود.

 

آیا آزمون آیلتس در یک روز برگزار می‌شود؟

۳ مهارت Listening، Reading و Writing در یک روز و به صورت یک‌جا برگزار می‌شود ولی مهارت Speaking ممکن است در بازه ۷ روز قبل یا بعد از آزمون اصلی و با اطلاع قبلی به شما برگزار شود.

 

چه لهجه‌هایی برای بخش Listening و Speaking استفاده می‌شود و کدام یک پذیرفتنی است؟

از آنجایی که آزمون آیلتس یک آزمون بین‌المللی است، لذا لهجه‌های مختلف زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گرفته و همچنین توسط آزمون‌گیرندگان مورد پذیرش است.

 

شیوه برگزاری بخش Listening آزمون آیلتس چگونه است؟

بخش Listening دارای ۴ بخش آزمون است: در ابتدا آزمون‌دهندگان با دستورالعمل برگزاری این بخش آشنا شده و یک نمونه سوال نیز برای آنها به صورت صوتی پخش می‌شود. سپس شرکت‌کنندگان فرصت دارند تا سوالات بخش اول را نگاه کرده و بعد همزمان که به صدای پخش‌شده گوش می‌دهند، پاسخ‌ها را علامت بزنند. همین ساختار برای بخش‌های دو، سه و چهار هم برقرار است. این بخش حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. در ده دقیقه پایانی، شرکت‌کنندگان باید پاسخ ها را نیز به برگه پاسخ نامه منتقل کنند.

 

آیا در پایان بخش Reading آزمون آیلتس زمانی برای انتقال پاسخ ها به پاسخنامه داده می‌شود؟

نه. آزمون Reading یک ساعت است و شما باید در همین یک ساعت پاسخ‌ها را به برگه پاسخ‌نامه منتقل کرده باشید.

 

آیا می‌توان پاسخ‌نامه بخش‌های Listening و Reading را با خودکار پُر کرد؟

نه. به دلیل اینکه برگه‌های پاسخ‌نامه با رایانه اسکن می‌شوند، لذا امکان خواندن پاسخ‌های با خودکار توسط رایانه وجود ندارد.

 

آزمون Speaking به چه نحوی برگزار می‌شود؟

آزمون Speaking آیلتس به صورت یک گفتگوی رو در رو است که توسط آزمون‌گیرندگانِ مورد تأیید آیلتس انجام می‌شود. کل مکالمات بر روی ضبط کننده‌های دیجیتال ثبت می‌شوند.

 

روز آزمون Speaking چه چیزهایی باید همراه داشته باشیم؟

پرینت برگه امضا شده و تاریخ‌دار صفحه پروفایل، پرینت امضا شده و تاریخ‌دار برگه اعلان آیلتس (IELTS Declaration)، اصل و کپی پاسپورت یا کارت ملی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید و اصل رسید پرداخت بانکی. اگر از زمان ثبت‌نام به بعد، اطلاعات ثبت‌نامی شما مثل شماره پاسپورت تغییر کند، باید قبل از شرکت در آزمون، صفحه پروفایل خود را بروز نمایید.

 

هر آزمون‌دهنده چه تعداد فرم گزارش آزمون (TRF) دریافت خواهد کرد؟

هر آزمون‌دهنده آیلتس به ازای ثبت‌نام در آزمون حق داشتن یک نسخه از فرم گزارش آزمون (TRF) را دارد. در هر زمانی در طول یک ماه از زمان برگزاری آزمون، آزمون‌دهنده می‌تواند از مرکز آزمون خود درخواست ۵ نسخه اصلی رایگان از این فرم گزارش آزمون را بنماید تا به مراکز متعدد ارائه کند. این فرم‌های گزارش مستقیماً به آزمون‌دهنده تحویل داده نمی‌شوند بلکه به دانشگاه‌ها، سفارت‌خانه‌ها یا مراکزی که آزمون‌دهنده درخواست می‌دهد، پست خواهند شد. لذا آزمون‌دهنده موظف به پرداخت هزینه پستی می‌باشد. درخواست بیش از ۵ نسخه البته نیازمند پرداخت هزینه اضافی به همراه هزینه پستی است که برای دریافت مبلغ دقیق هزینه‌ها لازم است با مراکز مجاز آزمون تماس بگیرید.

 

نتایج آزمون آیلتس چه زمانی اعلام خواهد شد؟

نتایج آزمون ۱۳ روز بعد از آزمون منتشر می‌شوند که دسترسی به نتایج به صورت آنلاین نیز امکان‌پذیر می‌باشد. همچنین وقتی شما برای آزمون Speaking مراجعه می‌کنید، باید آدرس پستی خود را بر روی یک پاکت پستی بنویسید که از این آدرس برای ارسال فرم گزارش آزمون (TRF) به شما استفاده خواهد شد.

 

مدرک آیلتس چند سال اعتبار دارد؟

نمره آیلتس شما از زمان صدور به مدت ۲ سال دارای اعتبار می‌باشد.

آیا امکان اعتراض به نمره دریافتی وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید در طی ۶ هفته بعد از آزمون نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایید. برای این کار از شما وجهی دریافت می‌شود که در صورت صحت اعتراض شما و افزایش نمره، این وجه عودت داده خواهد شد و در غیر این صورت، وجهی به شما بازگردانده نمی‌شود.

آیا امکان تغییر زمان آزمون پس از ثبت‌نام وجود دارد؟

تمامی مراکز معرفی شده توسط سازمان سنجش این امکان را برای شرکت‌کنندگان فراهم کرده‌اند که تا قبل از روز برگزاری، زمان شرکت در آزمون را تغییر دهند. البته این کار مستلزم برخی قواعد و همچنین پرداخت مبلغی وجه است. در صورتیکه آزمون‌دهنده بدون اعلام قبلی در آزمون شرکت نکند، هیچ وجهی به او برگشت داده نخواهد شد.

بین دو آزمون آیلتس من چقدر باید فاصله باشد؟

هیچ محدودیتی بین زمان‌های آزمون وجود ندارد ولی توصیه می‌شود با توجه به نتایج موجود در کارنامه، ابتدا نسبت به تقویت مهارت‌های خود اقدام نموده، سپس نسبت به ثبت‌نام آزمون آیلتس جدید اقدام نمایید.

 

 

گاه در آمریکا، خوابگاه در کانادا، آب و هوا کانادا، آب و هوای آمریکا، شرایط کار آمریکا، شرایط کار کانادا، بیمه در آمریکا، بیمه در کانادا، هزینه تحصیل در آمریما، هزینه تحصیل در کانادا، هزینه زندگی در آمریکا، هزینه زندگی در کانادا، ویزای آمریکا، ویزای کانادا، پیکاپ ویزا،  وقت سفارت آمریکا، وقت سفارت کانادا، وجه سفارت آمریکا، وجه سفارت کانادا، ویزای توریستی آمریکا،ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی، ویزای دانشجویی، تاریخچه آمریکا ، تحصیل در آمریکا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، ویزای دانشجویی آمریکا ، بورسیه دانشگاه آمریکا، تحصیل رایگان در آمریکا ، پذیرش تحصیلی آمریکا، تاریخچه کانادا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای انشجویی کانادا ، بورسیه دانشگاه کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا، پذیرش تحصیلی کانادا،آمریکا ، کانادا ،اشتغال در آمریکا ، اشتغال در کانادا ،مسکن در آمریکا ،مسکن در کانادا ، شهریه دانشگاه های آمریکا ، شهریه دانشگاه های کانادا ، هزینه تحصیل در آمریکا ، هزینه تحصیل در کانادا ،  هزینه زندگی در آمریکا، هزینه زندگی در کانادا ،بیمه در آمریکا ، بیمه در کانادا ، وقت سفارت ،پیکاپ ویزا، آزمون های زبان ، نظام وظیفه، بهترین موسسه اعزام دانشجو، موسسه اعزام دانشجو با مجوز رسمی، مجوز رسمی، مجوز رسمی از وزارت علوم.انگیزه نامه، SOP، CV، توصیه نامه،APPLY

اعزام دانشجو ،دانشجو، پذیرش، پذیرش تحصیلی، آمریکا، کانادا، زبان ،مدرک زبان، GMAT،GRE، IELT، تافل، آیلتس، بورسیه تحصیلی، فاند تحصیلی، اشتغال در آمریکا، تحصیل در آمریکا، تحصیل در کانادا، اشتغال در کانادا، خوابگاه در آمریکا، خوابگاه در کانادا، آب و هوا کانادا، آب و هوای آمریکا، شرایط کار آمریکا، شرایط کار کانادا، بیمه در آمریکا، بیمه در کانادا، هزینه تحصیل در آمریما، هزینه تحصیل در کانادا، هزینه زندگی در آمریکا، هزینه زندگی در کانادا، ویزای آمریکا، ویزای کانادا، پیکاپ ویزا،  وقت سفارت آمریکا، وقت سفارت کانادا، وجه سفارت آمریکا، وجه سفارت کانادا، ویزای توریستی آمریکا،ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی، ویزای دانشجویی، تاریخچه آمریکا ، تحصیل در آمریکا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، ویزای دانشجویی آمریکا ، بورسیه دانشگاه آمریکا، تحصیل رایگان در آمریکا ، پذیرش تحصیلی آمریکا، تاریخچه کانادا ، تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای انشجویی کانادا ، بورسیه دانشگاه کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا، پذیرش تحصیلی کانادا،آمریکا ، کانادا ،اشتغال در آمریکا ، اشتغال در کانادا ،مسکن در آمریکا ،مسکن در کانادا ، شهریه دانشگاه های آمریکا ، شهریه دانشگاه های کانادا ، هزینه تحصیل در آمریکا ، هزینه تحصیل در کانادا ،  هزینه زندگی در آمریکا، هزینه زندگی در کانادا ،بیمه در آمریکا ، بیمه در کانادا ، وقت سفارت ،پیکاپ ویزا، آزمون های زبان ، نظام وظیفه، بهترین موسسه اعزام دانشجو، موسسه اعزام دانشجو با مجوز رسمی، مجوز رسمی، مجوز رسمی از وزارت علوم،شرایط پذیرش ، شرایط ویزا، شرایط اقامت، شرایط کار، شرایط زندگی ، شرایط تحصیل، شرایط بورسیه، در آمد در آمریکا، در آمد در کانادا، کانادا، آمریکا، امریکا، بورسیه تحصیلی آمریکا، بورسیه تحصیلی کانادا، بورسیه تحصیلی ، بورسیه دکترا، بورسیه فوق لیسانس، زبان ، master، bachelor، phd، زبان در آمریکا،زبان در کانادا، دوره زبان انگلیسی، دوره زبان انگلیسی در آمریکا، دوره زبان انگلیسی در کانادا،