دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو (San Francisco State University, San Francisco, CA)، در یکی از پر جنب و جوش ترین و زیبا ترین شهرهای جهان قرار دارد. در سال ۱۸۹۹ به عنوان یک دانشکده عادی تربیت معلم شروع به کار کرد و از سال ۱۹۷۴ به بعد به دانشگاه ایالتی تبدیل شد. در عرصه جهانی، دانشگاه سان فرانسیسکو (SF) در میان موسسات کارشناسی ارشد که میزبان دانشجویان بین المللی هستند رتبه­ ی چهارم و در میان دانشگاه های ایالات متحده رتبه اول را به خود اختصاص داده است. جامعه دانشگاه با طیف متنوعی از دانشجویان ( تقریبا از هر ایالت و نزدیک به ۱۰۰ کشور)، یک محیط مناسب برای یادگیری برای موفقیت در یک جامعه کثرت گرا و اقتصاد جهانی است. پردیس­های دانشگاه بصورت بسیار متنوع در ۲۰ نقطه از سراسر کشور در جهت اعطای مدرک کارشناسی به افراد جوان در فعالیت میباشند.

جوایز دانشگاه ایالتی SF برای مدرک کارشناسی در ۷۸ حوزه­ی علمی با تمرکز بر ۴۸ حوزه­ی اضافی، کارشناسی ارشد در ۶۳ حوزه­ی علمی با تمرکز بر ۴۰ حوزه­ی اضافی، و دکترای مدیریت آموزشی اعطا می­شود. دوره­هایی که به صورت مشترک با دانشگاه کالیفرنیا ارائه شده­اند عبارتند از دکترای آموزش و پرورش با تمرکز بر آموزش و پرورش استثنایی با دانشگاه UC برکلی، و دکترای بالینی (DPT) و دکترای پژوهش (D.P.T.Sc) برای تراپیست (درمانگر) جسمی مجاز با UC سان فرانسیسکو. علاوه بر این، دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو ۱۷ برنامه­ ی اعتبارنامه و ۳۵ برنامه گواهینامه ارائه می دهد.

تعداد دانشجویان ورودی پائیز ۲۰۱۴ در دوره­ی کارشناسی در حردود ۲۵۸۲۳ نفر بوده و این آمار برای دانشجویان دوره­ کارشناسی ارشد و دکترا برابر ۳۴۶۲ می باشد که در مجموع کل تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا بالغ بر ۲۹۴۶۵ نفر می باشد. که ۱۶۹۰۵ نفر از آنان دانشجویان زن، و ۱۲۵۶۰ نفر بقیه مرد هستند.

تعداد کارکنان در ترم پاییز ۲۰۱۴: اساتید: ۱۶۸۳ نفر و کارمندان اداری: ۱۵۵۱ نفر، کارمندان دانشجوی علمی: ۵۴۲ نفر کلاً برابر با ۳۷۷۶ نفر.


 

پردیس های دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا

پردیس های دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا شامل: پردیس اصلی ، مرکز Romberg Tiburon، پردیس میدان Sierra Nevada ، پردیس Downtown می شود.

۱۰ رشته اصلی دوره ی کارشناسی دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا

مدیریت کسب و کار، زیست شناسی، مهندسی، حرکت شناسی، روانشناسی، زبان انگلیسی، علوم کامپیوتر، مطالعات عدالت کیفری، سینما، مطالعات ارتباطات.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو

۱مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن.

۲٫گذراندن واحدهای دوره دبیرستان را با معدل “ج” و یا بالاتر:

الف. تاریخ / علوم اجتماعی – ۲ سال مورد نیاز است که شامل یک سال تاریخ ایالات متحده آمریکا و یا تاریخ ایالات متحده آمریکا / دولت ایالات متحده.

ب. زبان انگلیسی – ۴ سال مورد نیاز – انشاء و ادبیات.

ج. ریاضیات – ۳ سال مورد نیاز (۴ سال توصیه می شود) – جبر، هندسه، جبر متوسط؛ یا ریاضیات یکپارچه.

د علوم آزمایشگاهی – ۲ سال مورد نیاز (۳ سال توصیه می شود) – یک سال بیولوژیکی و یک سال علوم فیزیکی هر دو با آزمایشگاه.

ذ. زبان غیر انگلیسی – ۲ سال مورد نیاز – مطالعه در همان زبان.

ر. هنرهای بصری و نمایشی – ۱ سال مورد نیاز – انتخاب دوره­ی طولانی یک ساله از هنر، تئاتر / تئاتر، موسیقی یا رقص.

ز. انتخابی – ۱ سال مورد نیاز – انتخاب از a-f رشته­های علمی و یا از دوره های تایید شده”a-g” دیگر کالج­های پیش دانشگاهی.

اخذ و ارائه نمرات آزمون SAT و ACT

تمام دانشجویان ثبت نامی جدیدالورود باید نمره­­ی آزمون SAT (قرائت شاخص (critical reading) و ریاضی) یا نرات مرکب ACT از آزمون مربوطه را تا قبل از تاریخ آزمون های دسامبر ۲۰۱۴ ارائه دهند.

نکته: بخش نوشتن SAT یا ACT برای پذیرش استفاده نمی شود یا مورد هدف آزمون نمی­باشد.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا باید شرایط را احراز کنند یا حداقل شاخص مورد نیاز را دارا باشند

شاخص احراز شرایط، ترکیبی از معدل در طول سه سال آخر دبیرستان و همچنین نمره­ی هر دو آزمون SAT یا ACT می­باشد. برای اتخاذ یک تصمیم اولیه برای پذیرش، تمام نمرات اخذ شده در دهمین یا یازدهمین دوره از دوره های “a-g” برای محاسبه معدل دبیرستان (GPA) مورد استفاده قرار می­گیرد.

فارغ التحصیلان دبیرستان­های کالیفرنیا و یا ساکنان (مقیم) کالیفرنیا، همانطور که در شهریه تعریف شد، باید حداقل یک شاخص احراز شرایط که اخذ نمره­ی حداقل ۲۹۰۰ در آزمون SAT یا ۶۹۴ در آزمون ACT می­باشد، داشته باشند. افراد غیرساکن که فارغ التحصیلان دبیرستان های کالیفرنیا نیستند، باید حداقل نمره­ی ۳۵۰۲ را در آزمون SAT یا ۸۴۲ را در آزمون ACT اخذ نمایند.


 

مدرک کارشناسی و یا مدرک معادل آن توسط یک موسسه معتبر در منطقه به رسمیت شناخته شود.

میانگین معدل تحصیلی کافی؛ حداقل معدل میانگین (GPA) برابر ۳، حداقل استانداردها را احراز می­نماید؛ با این حال، پذیرش خود را تضمین نمی کند.

شرایط زبان انگلیسی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا

TOEFL (آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی)

صرف­نظر از افراد مقیم، که در سطح دبیرستان به مدت حداقل سه سال تحصیل تمام وقت و یا بالاتر -که در آن، انگلیسی، زبان اصلی آموزش است- حضور نداشته­اند، موفقیت در آزمون TOEFL برای همه دانشجویان ورودی ضروری است. همه­ ی دانشجویان ورودی باید در آزمون تعیین سطح انگلیسی (EPT ) شرکت نمایند.


 

دانشجویان متقاضی جهت معافیت از آزمون تعیین سطح انگلیسی (EPT ) باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

آزمون انگلیسی استاندارد کالیفرنیا (CSU EAP- برنامه ارزیابی اولیه) که در کلاس یازدهم بعمل آمده است. معاف
آزمون انگلیسی استاندارد کالیفرنیا (CSU EAP- برنامه ارزیابی اولیه) که در کلاس یازدهم بعمل آمده است بعلاوه­ی اتمام موفقیت آمیز مورد تایید سال آخر، البته به زبان انگلیسی معاف شرطی
انجمن SAT دانشگاه (خواندن انتقادی) ۵۰۰ یا بالاتر
تست انگلیسی ACT پیشرفته ۲۲ یا بالاتر
انجمن II SAT دانشگاه: آزمون نوشتن [اخذ شده در ماه مه ۱۹۹۸ یا بعد از آن] ۶۰۰ یا بالاتر
آزمون استدلال SAT (نوشتن جزئی) ۶۶۰
آزمون تعیین سطح پیشرفته­ی هیئت زبان انگلیسی و انشا دانشگاه و آزمون ادبیات انگلیسی و یا ترکیب (انشاء) ۳، ۴ یا ۵
تکمیل و انتقال یک دوره که رضایت خاطر آموزش عمومی CSU را در مورد نیاز های ارتباطی نوشتاریِ برنامه­ی درسیِ انتقاِل آموزش عمومی CSU (IGETC) جلب نماید نمره ج یا بالاتر

شهریه تحصیل در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا

شهریه ترم پائیز ۲۰۱۴ ترم بهار ۲۰۱۵
هزینه دانشجویان مقیم: دوره لیسانس
تا ۶ واحد ۲۰۸۵ دلار در هر ترم ۲۰۸۵ دلار در هر ترم
بالاتر از ۶ واحد ۳۲۳۴ دلار در هر ترم ۳۲۳۴ دلار در هر ترم
     
هزینه دانشجویان مقیم: دوره فوق لیسانس
تا ۶ واحد ۲۴۵۱ دلار در هر ترم ۲۴۵۱ دلار در هر ترم
بالاتر از ۶ واحد ۳۸۶۷ دلار در هر ترم ۳۸۶۷ دلار در هر ترم
     
هزینه دانشجویان مقیم: گواهینامه
تا ۶ واحد ۲۳۴۰ دلار در هر ترم ۲۳۴۰ دلار در هر ترم
بالاتر از ۶ واحد ۳۶۷۲ دلار در هر ترم ۳۶۷۲ دلار در هر ترم
     
دانشکده کسب و کار (بازرگانی): دانشجویان تخصیلا تکمیلی (دوره­هایMBA/MSBA از جمله EMBA)
تا ۶ واحد ۳۱۵۱ دلار در هر ترم ۳۱۵۱ دلار در هر ترم
بالاتر از ۶ واحد ۵۰۶۷ دلار در هر ترم ۵۰۶۷ دلار در هر ترم
دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشکده کسب و کار علاوه بر شهریه، هزینه های حرفه ای MBA / MSA به مبلغ ۲۵۴ دلار در هر واحد ترم را باید متقبل شوند و در صورتی که غیرمقیم باشند، هزینه های اسکان را هم باید پرداخت نمایند.
     
دوره­ ی دکترای مدیریت آموزشی
نیاز به ثبت نام تمام وقت می­ باشد ۶۰۵۷ دلار در هر ترم ۶۰۵۷ دلار در هر ترم
     
کارشناسی ارشد مدیریت موسسات عمومی
تا ۶ واحد ۲۸۸۱ دلار در هر ترم ۲۸۸۱ دلار در هر ترم
بالاتر از ۶ واحد ۴۷۱۷ دلار در هر ترم ۴۷۱۷ دلار در هر ترم
     
شهریه دانشجویان غیرمقیم
۳۷۲ دلار هر واحد، بعلاوه هزینه دانشگاه ایالتی و اسکان
       

  کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا

 

کمک بلاعوض Pell دولتی

(Federal Pell Grant )

هدیه کمکی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دانشجویان  اعتباری تربیت دبیری با نیاز استثنایی، با جوایز مختلف از ۴۰۰  تا ۵،۵۵۰ دلار در هر سال تحصیلی پشتیبانی می­شوند.

نیاز به ثبت نام: جایزه کامل = ۱۲ واحد، ۴/۴ جایزه = ۱۱ – ۹ واحد، نصف جایزه = ۸-۶ واحد. کمتر از نیمی از جایزه ۵-۱ واحد صرفاً برای دانشجویان دوره کارشناسی. مقدار جایزه بسته به ثبت نام تقسیم­ شده.

کمک بلاعوض فرصت آموزشی تکمیلی فدرال (SEOG) کمک برای دانشجویان مقطع کارشناسی با نیاز استثنایی، با جوایز مختلف از ۲۰۰  تا ۷۰۰ دلار در هر سال تحصیلی.

حداقل مورد نیاز برای ثبت نام: ۱۲ واحد.

زندگی دانشجویی دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا با شیوه های مختلف مشارکت دانشجویان در محوطه پردیس، به طور مداوم در حال ترقی است. نزدیک به ۲۲۰ تشکّل دانشجویی، از جمله کلوبهای آقایان و کلوبهای بانوان، کمک به دانش آموزان به کشف استعدادهایشان و ایجاد شبکه همسالان دانشجو، استادان، کارکنان و فارغ التحصیلان. دانشجویان می توانند در تفریحات پردیس با تشکیل یک تیم داخلی، پیوستن به یک باشگاه ورزشی و یا شرکت در تفریح در فضای باز، مشارکت نمایند.

ورزش­های بین دانشکده برای زنان شامل بسکتبال، ورزش های میدانی، فوتبال، سافتبال و والیبال می باشد. برای مردان، دانشگاه ایالتی SF بیس بال، بسکتبال، ورزش های میدانی، فوتبال و کشتی را ارائه می دهد. دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا، عضو انجمن دانشگاهی ورزشی کالیفرنیا که یک می­باشد، یک NCAA می­باشد که به دو کنفرانس تقسیم می­شود، که این انجمن برای تمام ورزش­ها به جز کشتی است که در کنفرانس ورزشی کوه های راکی قرار دارد.

پردیس دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو آمریکا انواع برنامه تفریح و سرگرمی برای دانشجویان، استادان و کارکنان، از جمله تفریحات آبی، کلاس های تناسب اندام، تفریحات خصوصی، ورزش درون مرزی و باشگاه های ورزشی ارائه می دهد. لیگ های درون مرزی شامل مردان، زنان و بخش مختلط در ترم­های پاییز و بهار ارائه می­شود. ورزش­های درون مرزی شامل بسکتبال، والیبال، فوتسال، تنیس و بیلیارد می­شود.


سالن های محل اقامت دانشگاه و آپارتمان ها تقریباً در نزدیکی آزمایشگاه ساعت کامپیوتر و اتاق مطالعه، گروه مورد مطالعه و پشتیبانی، فعالیت های فرهنگی و رویدادهای اجتماعی است. دو سالن محل اقامت، Mary Ward و Mary Park، و برج های گرامیداشت صدمین سالگرد تأسیس میدان آپارتمان ها، و جونیور سوئیت تامین مسکن برای دانشجویان سال اول در قلب پردیس دانشگاه قرار دارند.

برای دانشجویان سال دوم، انتقالی و کارشناسی ارشد، زندگی به سبک آپارتمانی در روستا در میدان گرامیداشت صدمین سالگرد تأسیس دانشگاه و خانه های پارک شهر و آپارتمان مهیاست.


 

 

 

پیکاپ ویزا.ویزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.