دانشگاه ویندزور (University of Windsor) با بیش از ۱۶۵۰۰ دانشجو در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، و با دانشکده های تخصصی مهمی همچون دانشکده حقوق، بازرگانی، آموزش، پرستاری، علوم اجتماعی و غیره، می باشد. دانشکده نوآوری و مهندسی آن با ۸۰ لابراتوار تحقیقاتی، کلاسهای مجهز به تکنولوژی های آموزشی و همینطور کارگاه های عملی، در نوع خود بزرگترین پروژه این دانشگاه بوده. دانشگاه ویندزور زمین های خود را به مرکز شهر هم گسترش داده که در آنجا دانشکده های هنرهای تجسمی، موسیقی، علوم اجتماعی، فیلمسازی و آموزش، پذیرای دانشجویان هستند. دانشگاه ویندزور در مجاورت پرتردد ترین مرز آمریکا یعنی میشیگان و در استان انتاریو کانادا و در نزدیکی آبشار زیبای “دیترویت ریور” قرار دارد. همین جذابیت ها در کنار محیط بین المللی مناسب و کیفیت آموزشی و تحقیقاتی بالا، این دانشگاه را به یکی از مقصد های دانشجویان خارجی بدل کرده است. هم اینک ۱۱۰۰۰۰ دانشجو در وینزور وجود دارد که ۳۵۰۰۰ در منطقه وینزور-اِسِکس زندگی می کنند. این دانشگاه همچنین مسیر تغییرات و تکاملات زیادی را از سال ۱۸۵۷ طی کرده است. زمانی که با عنوان کالج “اسامپشن” بنیان گذاری شد و سپس تحت نظارت دانشگاه غربی انتاریو در آمد (University of Western Ontario) و سپس با پیوستن به شورای عالی بریتانیا (Association of British Commonwealth) به عنوان یک دانشگاه دولتی مستقل ادامه فعالیت داد و همچنان تا سال های اخیر در حال گسترش دانشکده ها و نوسازی امکانات خود می باشد. همینطور سه دانشگاه و کالج وابسته به دانشگاه ویندزور هم وجود دارد با نام های “دانشگاه اسامپشن” که در واقع اولین خاستگاه و مادر دانشگاه ویندزور است، کالج کانتربری و کالج آیونا که همگی در زمینه رشته های آموزشی و مذهبی و علوم دین و مسیحیت در مقاطع مختلف فعالیت دارند.

یکی از رویکردهای دانشگاه ویندزور، اهمیت دادن به رشته های هایبرید و میان رشته ای جدید است. از این رو دانشجویان هرگز مجاب نیستند که لزوما رشته مرتبط با تحصیلات قبلی خود را ادامه دهند. برای مثال می توان به رشته های ترکیبی جدیدی مانند لیسانس “هنر و علوم”، “خبرنگاری دیجیتال” یا “عدالت اجتماعی” و غیره اشاره کرد. با توجه به آمارها، بیش از ۷۰۰۰ دانشجوی دانشگاه ویندزور در رشته های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی مشغول به تحصیل اند. همینطور این دانشگاه در رتبه های بالایی در رشته های علی و تحقیقی مانند “بیوشیمی”، “بیوتکنولوژی”، “فیزیک” و غیره قرار دارد.

رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند ۱۲۰ رشته در مقطع لیسانس و ۵۵ رشته در مقطع فوق لیسانس و دکتری می باشند که به همراه سایر شروط پذیرش می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

دقت کنید که برخی از رشته ها با موقعیت های شغلی دانشجویی یا انترنی (internship) همراه است که به صورت اختیاری میتواند توسط دانشجو انجام شود و معمولا با حقوق اندک همراه است که اصطلاحا به آن (CO-OP) گفته می شود.

حسابداری
هوانوردی
بازیگری
مهندسی هوا و فضا (CO-OP)
هنر
هنر و علوم
مهندسی خودرو
رفتارشناسی و علوم شناختی
بیوشیمی
بیولوژی
بیولوژی و بیوشیمی (شاخه بهداشت و درمان)
بیولوژی و بیوتکنولوژی
ساخت محیط زیست (Built Environment)
بازرگانی (CO-OP)
مدیریت بازرگانی و علوم کامپیوتر (CO-OP)
مدیریت بازرگانی و اقتصاد
شیمی
شیمی- فیزیک
روانشناسی کودک
مهندسی عمران (CO-OP)
تجارت ((commerce
ارتباطات، رسانه و فیلم
سیستم های اطلاعاتی کامپیوتر (CO-OP)
علوم کاربردی کامپیوتر (CO-OP)
علوم کامپیوتر (CO-OP)
علوم کامپیوتر مهندسی نرم افزار (CO-OP)
جرم شناسی
روانشناسی رشد
خبرنگاری دیجیتال
خبرنگاری دیجیتال و ارتباطات، رسانه و فیلم
مطالعات معلولین
مطالعات معلولین و روانشناسی
فیلمنامه نویسی و ارتباطات، رسانه و فیلم
فیلمنامه نویسی و نهاد های آموزشی
هنرهای دراماتیک
اقتصاد
آموزش (برنامه متوالی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته)
مهندسی برق (CO-OP)
مهندسی (CO-OP)
مهندسی فناوری
زبان و ادبیات انگلیسی
ادبیات انگلیسی و نویسندگی مبتکرانه
مهندسی محیط زیست (CO-OP)
علوم محیط زیست
مطالعات محیط زیست
روابط اجتماعی و خانوادگی
سرمایه گذاری
علوم پزشکی قانونی
علوم پزشکی قانونی و هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی
مطالعات فرانسه
علوم عمومی
آلمانی
مطالعات یونان و روم
تاریخ
مهندسی صنایع (CO-OP)
مهندسی صنایع شاخه واحد های بازرگانی (CO-OP)
روابط بین المللی و مطالعات توسعه
حرکت شناسی (CO-OP)
حقوق (مشترک بین آمریکا و کانادا)
حقوق متحد با MBA
هنر لیبرال و مطالعات حرفه ای آن
هنر لیبرال و مطالعات حرفه ای ترکیبی با راهبری هوانوردی (شاخه پرواز یا زمینی)

Liberal Arts and Professional Studies – Aeronautics Leadership (with Flight Option or Ground Option)

ریاضی عمومی
ریاضی و علوم کامپیوتر
ریاضی و آمار
مهندسی مکانیک (CO-OP)
مهندسی مکانیک همراه با مواد (CO-OP)
مهندسی مکانیک همراه با هوا و فضا (CO-OP)
مهندسی مکانیک همراه با مهندسی خودرو (CO-OP)
مهندسی مکانیک همراه با مهندسی محیط زیست (CO-OP)
تاریخ هنرهای رسانه ای و فرهنگ تصویری
زبانهای مدرن (آلمانی/ ایتالیایی یا اسپانیایی) / زبان دوم با اعطای گواهینامه
زبانهای مدرن با یک سال تحصیل در خارج از کشور
موسیقی
پرستاری
فلسفه
فیزیک، فیزیک و تکنولوژی پیشرفته، فیزیک پزشکی: هر سه گرایش با (CO-OP)
علوم سیاسی
علوم سیاسی گرایش دو زبانه
علوم سیاسی گرایش حقوق و سیاست
روانشناسی
مددکاری اجتماعی
مددکاری اجتماعی گرایش معلولیت
مددکاری اجتماعی گرایش مطالعات زنان
علوم اجتماعی
علوم اجتماعی و بزهکاری
اسپانیایی
مدیریت ورزش
هنرهای تصویری
هنرهای تصویری، ارتباطات، فیلم و رسانه
هنرهای تصویری و ساخت محیط زیست (Visual Arts and the Built Environment)
مطالعات زنان

لیست رشته های مقطع فوق لیسانس و دکتری را در زیر میتوانید مطالعه کنید. برای یافتن رشته مورد نظر خود میتوانید از کلیدهای ctrl + F استفاده کنید.

محاسبات کاربردی (فقط ارشد(
مهندسی خودرو (ارشد بین المللی(
مهندسی عمران (ارشد و دکتری(
زیست (ارشد و دکتری(
شیمی و بیوشیمی (ارشد و دکتری(
مدیریت بازرگانی MBA – DBA (ارشد(
ارتباطات و عدالت اجتماعی (فقط ارشد(
علوم کامپیوتر (ارشد و دکتری(
جرم شناسی (فقط ارشد(
زمین شناسی (ارشد و دکتری(
اقتصاد (فقط ارشد(
آموزش (فقط ارشد) / مطالعات مربوط به آموزش (دکتری از دو دانشگاه joint-phd)
مهندسی برق (ارشد و دکتری(
مهندسی مواد (ارشد و دکتری(
مهندسی محیط زیست (ارشد و دکتری(
علوم محیط زیست (ارشد و دکتری(
انگلیسی (فقط ارشد(
تاریخ (فقط ارشد(
حرکت شناسی (سینتیک) انسان (فقط ارشد(
مهندسی صنایع (فقط ارشد(
مهندسی صنایع و سیستم های تولیدی (دکتری(
حرکت شناسی (دکتری)
حقوق (فقط ارشد) LLM
مدیریت (فقط ارشد)
ریاضیات و آمار(ارشد و دکتری)
مهندسی مکانیک (ارشد و دکتری)
بیوتکنولوژی پزشکی (فقط ارشد)
پرستاری گرایشهای: مراقبتهای ویژه تومور درمانی / پرستاری و مراقبت های پزشکی اولیه Nursing (MSc and MN); Graduate Diploma in Advanced Practice Oncology/Palliative Care; Graduate Diploma – Primary Health Care Nurse Practitioner)
فلسفه (فقط ارشد)
فیزیک (ارشد و دکتری)
علوم سیاسی (فقط ارشد)
روانشناسی (ارشد و دکتری)
مددکاری اجتماعی (ارشد و دکتری)
علوم اجتماعی (ارشد و دکتری)
هنرهای تصویری (فقط ارشد)

شرایط پذیرش

مقطع کارشناس: چنانچه شما در کانادا و در استان انتاریو هستید می بایست از طریق سایت یکپارچه ثبت نام دانشگاه ها در انتاریو اقدام به ثبت نام کنید. چنانچه خارج از کانادا هستید میتوانید فرم آنلاین ثبت نام را از سایت دانشگاه ویندزور پر کرده و ارسال کنید. پس از ارسال فرم و بررسی آن، مدارک ارسال می شود تا در زمان بندی های مشخص شده در پروسه مورد بررسی قرار گیرد.

چنانچه هنوز پیش دانشگاهی را تمام نکرده اید هم نگران پروسه اپلای نباشید و در این صورت با مشاور مجموعه مطرح کنید. دیپلم دبیرستان به علاوه پیش دانشگاهی از شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی است.

نمره زبان قطعا لازم است. اگر آیلتس حداقل ۶٫۵ یا تافل حداقل ۸۳ یا ۲۲۰ دارید، شما قطعا گزینه مناسبی برای این دانشگاه هستید. چنانچه نمره زبان ندارید، می‌بایست در دوره های زبان ۱۲ هفته ای خود دانشگاه شرکت کنید و حداقل ۷۵% نمره کل دوره را کسب کنید. در این مورد میتوانید با مشاور مجموعه مشورت کنید.

برای رشته های مختلف نمرات برخی دروس از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای مثال:

برای علوم پایه، دروس ریاضی، فیزیک و شیمی در سطح پیشرفته
برای مهندسی، دروس ریاضی، فیزیک و شیمی در سطح پیشرفته
برای پرستاری، دروس انگلیسی، زیست و شیمی و برای
بازرگانی، ریاضیات در سطح پیشرفته ضرورت دارد.

برای برخی رشته های دیگر نیز مانند مددکاری اجتماعی یا جرم شناسی و غیره، شروط دیگری نیز مدنظر است که مشاوران مجموعه آن را لحاظ خواهند کرد.

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری : شرایط پذیرش در مقاطع بالاتر از لیسانس نیز تقریبا مشابه مطالب فوق می باشد. با این تفاوت که علاوه بر نیاز به نمره زبان انگلیسی (آیلتس حداقل ۶٫۵ یا تافل حداقل ۸۳ یا ۲۲۰ ) برای اغلب رشته ها نمره امتحان های GRE یا GMAT نیز لازم است که بسته به هر رشته ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشد. قابل ذکر است که نمره زبان در برخی از رشته ها خصوصا رشته های علوم انسانی که نیاز به توانایی مکالمه بالا در تحصیل و کار دارد، تا ۷ یا ۷٫۵ نیز افزایش می یابد. این رشته ها را میتوانید در سایت دانشگاه ویندزور مشاهده کنید. چنانچه نمره زبان ندارید، می بایست در دوره های زبان ۱۲ هفته ای خود دانشگاه شرکت کنید و حداقل ۷۵% نمره کل دوره را کسب کنید.

مدارک مقطع (های) قبلی و ریز نمرات آنها نیز لازم است. که باید همگی ترجمه انگلیسی و با تأییدات باشند.


 

پرداخت هزینه های هر ترم در زمانهای مشخص شده ای انجام میشود که بر اساس تعداد واحد ها در هر مقطع تفاوت میکند. به علاوه هزینه های مربوط به انواع خدمات دانشگاه از قبیل معادلسازی واحد ها، انصراف و عودت هزینه ها، پرداخت تاخیری و غیره نیز با مبالغ جداگانه در سایت دانشگاه موجود است.

هزینه پیش ثبت نام اولیه مقطع کارشناسی، ۷۵ دلار و
هزینه پیش ثبت نام اولیه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، ۱۰۵ دلار می باشد. برای متقاضیان رشته MBA، مبلغ ۴۵ دلار دیگر نیز به ۱۰۵ دلار اولیه اضافه می شود.
برای تعیین دقیق هزینه های تحصیلی خود از شهریه گرفته تا هزینه های جانبی دانشگاه مانند بیمه دانشجویی، کتاب و لوازم مورد نیاز و غیره، بهتر است ابتدا از طریق فرم های ارزیابی سایت ویزا موندیال، درخواست، سوالات و رشته خود را برای مشاور مجموعه بفرستید تا مبلغ دقیق تحصیل به شما اعلام شود. (سیستم fee estimator).


 

هم دانشجویان کانادایی و هم بین المللی در صورتی که شرط بالای ۸۰% معدل کانادایی را داشته باشند میتوانند برای بورس اقدام کنند. البته رقابت بر سر بورس بالاست. نکاتی چند:

اقدام برای بورس هر چه زودتر از زمان اختصاص داده شده انجام شود شانس بالاتر است.
بورس های محدودی برای متقاضیان رشته های علمی تحقیقاتی (research-based programs) در صورتی که شرط معدل بالای ۸۰% داشته باشند امکانپذیر است.
پس از پروسه پذیرش، طبق زمانبندی های اعلام شده از سوی دانشگاه یا دپارتمان مربوطه، می بایست جهت دریافت بورس ثبت نام کرد. از نظر زمانبندی، اولین درخواستها شانس بیشتری خواهند داشت.
اگر از دستیاری تدریس استفاده کنید (teaching assistantship) برای کارشناسی ارشد مبلغ $۵,۰۵۹٫۶۰ برای هر ترم و برای دکتری مبلغ $۵,۶۳۷٫۸۰ در نظر گرفته میشود (میزان فاند ها از طرف اساتید است و طبق هر رشته متفاوت است و طبق تعرفه های سال ۲۰۱۴ می باشد)


 

 

 

پیکاپ ویزا.ویزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.