کانادا دارای سیستم آموزشی فوق العاده ای در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانش آموزان میباشد و همین عامل باعث شده که همه ساله دانش آموزان زیادی برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام کنند و به تحصیل در این کشور بپردازند.

ز آنجایی که والدین همیشه نگران تنها بودن فرزندان خود در طول دوره تحصیلی میباشند، دولت کانادا این امکان را برای والدین فراهم نموده که پدر یا مادر بتوانند فرزند خود را همراهی نمایند. دانش آموز تا قبل از رسیدن به سن قانونی، جهت اقامت در صورتیکه یکی از والدین (پدر / مادر / مادربزرگ / پدربزرگ) او را همراهی نکند، میتواند با یکی از اقوام خود که ساکن کانادا می باشد، زندگی کند و یا در پانسیون ها و یا مدارس شبانه روزی مورد تایید آموزش و پرورش کانادا اقامت گزیند.

 

ورود به دانشگاه پس از اتمام دبیرستان:

دانش آموزان کلاس۱۱ و ۱۲ باید برای انتخاب رشته و ورود به دانشگاه مورد علاقه خود، توجه بیش از حدی به نمرات و دروس انتخابی خود داشته باشند. دانشگاهی که هریک از دانش آموزان به عنوان دانشگاه مقصد در نظر دارد به میانگین نمرات دروس گذرانده در کلاس ۱۱ و مخصوصا ۱۲ بسیار توجه می کند. به عنوان مثال دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی هستند، باید دروس مرتبط به علوم (Science) از جمله فیزیک، شیمی یا زیست شناسی را در مقطع ۱۱ و مخصوصاً ۱۲ با نمره بالا گذرانده باشد.تحصیل در دبیرستانهای کانادا را میتوان یک انگیزه مثبت برای دانش آموزان بین المللی دانست که در کنار یادگیری زبان میتوانند با تلاش و پشتکار وارد یکی از بهترین دانشگاههای کانادا شوند و همچنین بعد از فارغ التحصیلی اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

 

ویزای گاردین و همراه دانش آموزی

 

کاستودینcustodian visa

ویزای گاردین ،ویزایی ست که به والدین دانش آموزان مدارس کانادا که موفق به دریافت ویزای دانش آموزی شده اند داده می شود.این ویزا در حقیقت همان ویزای توریستی (دیداری) می باشد که بواسطه ویزای دانش آموزی فرزندان به والدین بعنوان همراه و قیم دانش آموز داده می شود. ویزای گاردین به نام های ،ویزای والدین ،ویزای همراه،ویزای همراه دانش آموزی ،ویزای قیم،ویزای کاستودین نیز نامیده می شود.والدین می توانند ضمن دریافت ویزای دانش آموزی کانادا برای فرزندانی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند برای یکی از اعضای خانواده (پدر ،مادر،پدربزرگ و مادر بزرگ) درخواست ویزای گاردین نمایند.معرفی قیم برای دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در مدارس کانادا که هنوز به سن قانونی نرسیده اند ضروری می باشد. سن قانونی در استان های مختلف متفاوت می باشد. در آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان سن قانونی ۱۸ سالگی محسوب می شود در صورتی که در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، نوا اسکوشیا، نوناووت و یوکان، ۱۹ سالگی ملاک سن قانونی در نظر گرفته می شود.در صورت عدم همراهی والدین با دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس کانادا ،والدین می توانند از گزینه های دیگری در این خصوص استفاده نمایند.از جمله بستگان دانشجو در کانادا نیز می تواند در صورت امضا و تایید موافقتنامه قیم ، سرپرستی دانش آموزان را بپذیرند.همچنین برخی از مدارس با اخذ هزینه مربوطه سرپرستی دانش آموزان را نیز می پذیرند. و یا اینکه والدین دانش آموزان می توانند تقاضای Home Stay بعنوان گاردین بنمایند.

 

برای دانش آموزانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی شده اند این امکان فراهم است که در کنار خانواده های کانادایی زندگی کنند که آنرا به اصطلاح Home Stay نمایند. این امکان از این جهت که دانش آموز پس از مدرسه نیز به محیطی انگلیسی زبان وارد میشود برای برخی یک مزیت محسوب میشود. بسته به نوع خانه وامکانات آن، محیط زندگی و تعداد وعده های غذایی این انتخاب هزینه های جانبی بیشتری خواهد داشت.این انتخاب به متقاضیان ویزای دانش آموزی مدارس کانادا این امکان را می دهد تا ضمن آشنایی با فرهنگ و زندگی اجتماعی در کانادا ،زبان خود را نیز تقویت نمایند.اخذ گاردین از کانادا و یا homestay با توجه به خدماتی که ارائه می دهند هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های

۰۲۱۸۶۰۸۵۲۱۷

۰۲۱۸۶۰۸۱۸۱۰

۰۹۳۶۳۲۳۳۳۶۶

تماس حاصل نمایید.

موسسه پارسه بین الملل آتیه ویژن با یک دهه سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از بهترین دانشگاه های امریکا و کانادا