حداقل نمرات مورد نیاز برای هربخش listening,writing,speaking,reading در امتحان اصلی تافل چند می باشد؟

بستگی به دانشگاه پذیرنده و مقطع تحصیلی دارد. برای آگاهی از نمره حد نصاب هر دانشگاه به سایت آن دانشگاه مراجعه نمایید.

برای بخش reading تمام زمان یکجامحاسبه شده و دراختیارداوطلب قرارمی گیرد یازمان هریک جداگانه است؟

معمولا قسمت Reading از سه موضوع هر کدام با ۱۴ سئوال تشکیل شده است. زمان اختصاص یافته برای پاسخگویی به سه متن این بخش ۶۰ دقیقه می باشد. مادام که در یک Reading قرار دارید، امکان برگشت به سئوالهای قبلی یا بعدی و تغییر پاسخ وجود دارد با استفاده کردن از گزینه های Back و Next. در صورت خروج از یک ریدینگ و ورود به قسمت بعدی امکان دسترسی به متن و سئوالهای ریدینگ های قبلی با استفاده کردن از گزینه Review ممکن می باشد.

آزمون جی آر ائی یا همان GRE مخفف Graduate Records Examination است . هدف از این ازمون  سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ التحصیلان می‌باشد. این آزمون  برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز است. دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی معمولاً داشتن نمرهٔ بالا در این آزمون را یکی از شرایط پذیرش به مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا قرار می‌دهند. مبلغ ثبت نام این آزمون ۱۹۵$ است.

این ازمون شامل سه بخش درک واژگان / ریاضیات و تحلیل و نوشتار است .

سؤالات مربوط به آزمون ریاضی شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که در ۳۵ دقیقه باید پاسخ داده شود، نمره این بخش بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می‌شود.

سوالات بخش درک واژگان شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود. نمره این بخش نیز بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می‌شود.

قسمت نوشتاری تحلیلی شامل نوشتن ۲ انشا می‌باشد که هرکدام دارای ۳۰ دقیقه زمان است. نمره این بخش از ۶ محاسبه می‌شود.

از طریق لینک زیر که وبسایت رسمی برگزار کننده این ازمون است میتوانید اطلاعات دقیق و زمانبندی این ازمون را به طور کامل مشاهده بفرمایید:

https://tinyurl.com/y9gmdyjv

درصورت هرگونه سوال و یا ابهام میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده کنید :

۰۲۱۸۶۰۸۵۲۱۷

۰۲۱۸۶۰۸۱۸۱۰

۰۹۳۶۳۲۳۳۳۶۶

آزمون GMAT که مخفف عبارت (Graduate Management Admission Test) است امروزه به عنوان یکی از معتبرترین و قابل اتکا ترین ابزارهای سنجش مهارت های فردی و ذهنی متقضیان شرکت در دوره هایی مثل MBA و (MPA Master of Public Administration) شناخته می شود. امروزه بسیاری از موسسات آموزشی و دانشگاه های معتبر برگزارکننده های این گونه دوره ها؛ نمره آزمون GMAT را به عنوان یک معیار برای ارزیابی دانشجویان متقاضی درنظر می گیرند.

 

این آزمون شامل بخش های زیر است :

 • ارزشیابی نگارش تحلیلی
 • بخش استدلال یکپارچه
 • تفسیر بصری
 • تحلیل دوقسمتی
 • تحلیل جدول
 • استدلال چند منبعی
 • مهارت محاسباتی
 • مهارت کلامی

 

نمره دهی

نمره آزمون GMAT از ۲۰۰ تا ۸۰۰ در نوسان است و نمره بخش های ارزشیابی نگارش تحلیلی و استدلال یکپارچه به صورت مجزا ارائه می شود. نمرات کلی به صورت ده دهی ارائه می شود و طبق اعلام موسسه GMAC نمره میانگین داوطلبان حدودا ۵۴۰ بوده است. برای نمره گرفتن باید در نظر داشتن که تست به صورت انطباقی عرضه می شود و در صورتی که شما به سوالات درست جواب دهید سوالات سخت تری برای شما طرح می شوند. البته ممکن است شما به یک سوال اشتباه جواب دهید اما کامپیوتر تشخیص دهد این یک مورد پرت بوده و به آن توجه نکند. در مجموع الگوریتم نمره دهی به GMAT یک الکوریتم چندمعیاره پیچیده است.

 

اهمیت آزمون GMAT

حدود دو سوم از ۱۹۰۰ مدرسه کسب و کار در سرتاسر جهان برای ورود دانش پذیر یک آزمون GMAT را برگزار می کنند. اکثر مدارس کسب و کار معتبر در آمریکای شمالی برای پذیرش به نمره آزمون GMAT توجه می کنند. این آزمون گرچه نمی تواند تمام توانایی های داوطلب را بسنجد اما می تواند ترکیب خوبی از توانایی های عمومی لازم برای تحصیل در رشته های مدیریت ارشد کسب و کار (MBA و DBA) ، دوره های تخصصی امور مالی، حسابداری، اقتصاد و مدیریت روابط عمومی باشد. شما هم اگر می خواهید در این دوره ها شرکت کنید بهتر است توانایی های خود در این زمینه ها را با گرفتن یک آزمون GMAT از خود بسنجید.

آیلتس (به انگلیسی: IELTS) که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است، یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر در برابر تافل، آزمون آمریکایی، قرار می‌گیرد.

آزمون آیلتس

نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود که نمرهٔ قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به‌طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

 

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه دانشگاهی و آموزش عمومی است که گونهٔ آکادمیک برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

 

آیلتس معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. آزمون آیلتس با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی شنیداری (Listening)، خوانداری (Reading)، نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و آمریکا آزمون آیلتس را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک آیلتس الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در آزمون آیلتس به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمرهٔ کلی امتحان با معدل‌گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه آیلتس، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش به‌طور جداگانه ذکر می‌شود.

 

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آن‌ها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می‌خواهند بطوری‌که نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت آزمون آیلتس حداقل نمره ۷ بگیرید.

 

در روز امتحان ابتدا به سوالات شنیداری سپس به سوالات خوانداری و بعد به سوالات نوشتاری پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت گفتاری در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان گفتاری از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می‌یابد. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

 

نتایج آزمون آیلتس دو هفته پس از پایان یافتن امتحان گفتاری اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می‌شود و از طریق تلفن، فاکس یا رایانامه قابل دریافت نیست.

 

تا ۵ کارنامه برای دانشگاه‌ها و موسسات مورد درخواست شما به صورت رایگان توسط دفاتر برگزارکننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تاریخ امتحان شما بیشتر از یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحانتان سپری شود یا بخواهید بیشتر از ۵ کارنامه برایتان ارسال شود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید. اکثر دانشگاه‌ها کارنامه آیلتس را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول ندارند. مسئولیت نوع امتحانی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

 

از طریق لینک زیر میتوانید به وبسایت رسمی ازمون ایلتس دسترسی داشته باشید و جزییات و شرایط شرکت در این ازمون را مشاهده بفرمایید

 

https://tinyurl.com/ouwl9z6

 

برای مشاوره تخصصی و رایگان در این زمینه میتوانید با شماره های زیر همه روزه تماس حاصل بفرمایید. مشاورین موسسه پارسه پاسخگو شما خواهند بود:

 

۰۲۱۸۶۰۸۵۲۱۷

۰۲۱۸۶۰۸۱۸۱۰

۰۹۳۶۳۲۳۳۳۶۶

آزمون ال ست LSAT یا Law School Admission Test یکی از آزمون های تخصصی برای داوطلبان ورود به رشته های تحصیلی حقوق می باشد و به نوعی می توان آن را به نوعی GRE یا GMAT رشته حقوق نامید!

البته درصد مقاطع و دانشگاه هایی که این آزمون را جهت اپلای کردن ضروری می دانند زیاد نیست ولی در هر صورت در موارد زیر، ارائه آن توام با نمره آزمون تافل یا آیلتس زیر لازم است:

 

– جهت اخذ پذیرش از اکثر دانشگاههای آمریکا و کانادا در مقطع J.D یا Juris Doctora

– جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای با رنک بسیار بالا درمقطع L.L.M (جهت اپلای برای L.L.M به ال ست نیازی نیست و چنین درخواستی بسیار نادر و کاملا استثنایی می باشد)

– جهت اخذ پذیرش از تمامی دانشگاههای آمریکا و کانادا در مقطع S.J.D یا J.S.D یا Doctor of Judicial Science و اکثر دانشگاههای انگلیس و استرالیا

مرکز پذیرش دانشجویان حقوق که به ال سک (LSAC) معروف است و دفتر مرکزی آن در مرکز ایالت پنسیلوانیا ، شهر فیلادلفیای امریکا مستقر است، این آزمون را در بیش از ۲۰۰ دانشکده حقوق در سراسر دنیا مثل هند، استرالیا،کانادا، انگلیس و امریکا بطور تقریبا همزمان در یک روز برگزار می نماید. این آزمون هر چندماه یکبار در تمام دانشکده های حقوقی که عضو مرکز ال سک هستند و از طرف کانون وکلای امریکا ( American Bar Association) تأیید شده اند باحضور ناظران متعدد برگزار می گردد.

 

سایت رسمی مرکز برگزاری این آزمون ال سک می باشد

www.LSAC.org

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت این ازمون مراجعه کنید و درصورت هرگونه سوال میتوانمید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید :

۰۹۳۶۳۲۳۳۳۶۶

۰۲۱۸۶۰۸۱۸۱۰

۰۲۱۸۶۰۸۵۲۱۷

SAT که به وسیله گروه کالج ایجاد می شود یک آزمون ورودی است که به وسیله بیشتر دانشگاه ها و دانشکده ها برای پذیرش داشجو به کار می رود. این ایده (یا حداقل تئوری) ایجاد یک معیار معمولی برای مقایسه  متقاضیان است. با وجود این می توان گفت که این یکی از فاکتورهای پذیرش است. ریز نمرات مدرسه، دانشگاه، توصیه نامه و معرفی، مصاحبه ها و مقالات روش های دیگر مورد ملاحظه در پذیرش هستند. مقدار اهمیت، تاکید بر SAT از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت نمرات SAT در دانشگاه مورد علاقه تان با دفاتر پذیرش مستقیما تماس بگیرید.

 

SAT هر ساله در ماه های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن ارائه می شود.

آزمون های SAT به طور اختصاصی چه کار می کند؟

سه بخش در SAT وجود دارند: ریاضی، درک مطلب و نگارش. در بخش نگارش متقاضیان باید مقاله ای را به پایان برسانند که جزء عوامل نمره نهایی است. این آزمون سه ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد.

 

آزمون SAT چگونه ارزشیابی می شود؟

هر بخش از ۲۰۰ تا ۸۰۰ نمره امتیاز بندی می شود که بهترین نمره مجموعا ۲۴۰۰ نمره خواهد شد

 

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وبسایت رسمی این ازمون مراجعه نمایید یا با شماره های زیر تماس حاصل کنید :

۰۹۳۶۳۲۳۳۳۶۶

۰۲۱۸۶۰۸۵۲۱۷

۰۲۱۸۶۰۸۱۸۱۰

آزمون USMLE

این امتحان مخصوص دانشجویان(و پزشکانی) است که قصد ادامه‌ی تحصیل در رشته‌های تخصصی پزشکی (بعد از پایان تحصیل در پزشکی عمومی) در دانشگاه‌های آمریکا را دارند.به طور کلی، این امتحان از چند مرحله تشکیل شده است. با توجه به اینکه این امتحان در کشور ایران برگزار نمیشود، دو مرحله از آن در کشورهایی نزدیک به ایران (مانند امارات متحده عربی و ترکیه) قابل گذراندن است و دو مرحله از آن منحصرا در داخل ایالات متحده آمریکا برگزار میشود.

 

نحوه شرکت در امتحان USMLE :

 

قبل از اینکه برای امتحان USMLE اقدام کنید باید حتماً سوابق تحصیلی شما توسط ECFMG یا Educational Comission for Foreign Medical Graduates تایید شود. برای این کار باید در وب سایت ECFMG ثبت نام کنید و در بخش IWA با نام کاربری خود وارد شوبد و فرمی پر کنید که در واقع فرم ثبت نام امتحانات USMLE است. در این فرم مشخصات فارغ التحصیلی و مدرک و دانشگاه شما پرسیده میشود. این فرم باید دقیق و کامل پر شود. در نهایت فرمی به شما داده میشود که باید این فرم را پرینت گرفته و توسط دانشگاهتان آن را تایید کنید و برای ECFMG بفرستید. این مراحل که انجام شد می توانید برای امتحان USMLE ثبت نام کنید. تمام اطلاعات و دستورالعمل های مورد نیاز درهنگام تکمیل پروفایلتان به شما داده خواهد شد. در ضمن، وقتی مدارک تحصیلی شما توسط ECFMG تایید شد، شما در هر زمانی که در امریکا نیاز به تایید مدارک یا نشان دادن نمره USMLE داشته باشید ECFMG این کار را برای شما انجام میدهد. این تایید مدارک تحصیلی محدودیت زمانی ندارد و برای ادارات و موسسات دیگری نیز قابل استفاده است.

 

داوطلب هنگام ثبت نام در امتحانات باید یک دوره ی سه ماهه مشخص کند که در آن زمان قادر به امتحان دادن است، مثلاً Jan-Feb-Mar، و ECFMG به داوطلب خواهد گفت که در این دوره چه روزهایی و در کجا امتحان برگزار میشود. وقتی داوطلب تاریخ قطعی را انتخاب کرد دیگر نمی تواند آن را تغییر دهد، مگر با شرایط خاص که باید در راهنمای امتحان (در سایت مربوطه) مطالعه شود. امتحانات STEP 1 و STEP 2 CK در خیلی از کشورها برگزار میشود، اما STEP 2 CS فقط در آمریکا برگزار میشود. داوطلبان، مراحل مختلف امتحانات USMLE را به هر ترتیبی که مایل باشند می توانند بدهند اما به هر حال از اولین تا آخرین امتحان نباید بیشتر از ۷ سال طول بکشد.

 

آزمون MCAT چیست و چرا مهم است؟

آزمون MCAT برای پذیرش در بیشتر دانشکده های پزشکی لازم است. این آزمون کامپیوتری است و تست ها مهارت علوم فیزیک و زیستی، استدلال کلامی و نگارش را مورد سنجش قرار می دهد. در سال ۲۰۱۵ AAMC بخش های جدید فیزیولوژی، اصول اجتماعی و زیستی رفتار و تعامل اجتماعی را اضافه کرد. این بخش توانایی شما در درک تاثیر اجتماعی فرهنگی، زیستی و روانی بر رفتار و تعاملات اجتماعی را می سنجد  و در کنار آن ها چگونگی فرایند احساسات و اضطراب را هم ارزیابی می کند. این آزمون را در ۷ ساعت و نیم با دقت هر چه تمام تر باید پاسخ دهید.

 

مسئولین پذیرش از آزمون MCAT برای پیش بینی موفقیت شما در دانشکده پزشکی استفاده می کنند. این آزمون مهارت هایی را که در آن جا به کار خواهید برد می سنجند که شامل علوم پایه ,استدلال کلامی و توانایی نگارش می شود. MCAT یک آزمون کامپیوتری ۷ساعت و نیمی است که به عنوان یکی از آزمون های چالش برانگیز استاندارد معروف است.

 

در کانادا بیشتر دانشکده ها با سخت گیری تمام این آزمون را ارزشیابی می کنند. بعضی از آن ها حدنصاب حداقل را بسیار بالا در نظر می گیرند.

 

آزمون  MCAT به طور اختصاصی چه کار می کند؟

MCAT آزمونی کامپیوتری است و تست ها مهارت علوم فیزیک و زیستی، استدلال کلامی و نگارش را مورد سنجش قرار می دهد.

 

آزمون MCAT چگونه ارزشیابی می شود؟

هر بخش مجزا در آزمون از نمره بین ۱۱۸ تا ۱۳۲ استفاده می کند که میانه آن ۱۲۵ است. یک نمره جدا برای هر بخش به شما داده می شود و نیز یک نمره کلی هم کسب می کنید. میانه نمرات کسب شده ۵۰۰ است که بین ۴۷۲ تا ۵۲۸ قرار می گیرد.

آزمون پی تی ای (PTE) چیست؟

در چند سال اخیر آزمون جدیدی به اسم پی تی ای (PTE) به عنوان رقیبی جدی برای آزمون هایی مثل آیلتس (IELTS) و تافل (TOEFL) پا به عرصه آزمون های بین المللی گذاشته است. پی تی ای که مخفف The Pearson Test of English Academic است توسط سازمان PEARSON -ناشر انتشارات Longman- برگزار می‌شود و علاقه‌مندانی که به دنبال تحصیل در کشورهای مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می‌باشند می‌توانند از این آزمون استفاده کنند. آزمون پی تی ای آکادمیک برترین آزمون انگلیسی کامپیوتری در دنیاست که در سال ۲۰۰۹ و پس از برنامه‌ریز‌ی جامع چندین تن از برترین متخصصان حوزه‌ی ارزیابی و سنجش زبان، برای اولین بار برگزار شده و بلافاصله در سرتاسر جهان توسط دانشگاه‌ها، دولت‌ها، کارفرمایان و مؤسسات تخصصی به عنوان یک آزمون معتبر و قابل‌اعتماد پذیرفته شد. همچنین با توجه به مزایای PTE نسبت به آزمون‌های IELTS و TOEFL، مورد توجه علاقه‌مندان به مهاجرت، ادامه تحصیل و یا کار در کشورهای استرالیا و نیوزلند قرار گرفته‌است. این آزمون مشابه IELTS در دو نوع General و Academic برگزار شده و به طور مشابه نیز جهت پذیرش تحصیلی معمولاً نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و مهاجرتی می‌باشد. همچنین آزمون پی تی ای از طرف دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر بسیاری در سراسر دنیا مانند مدرسه‌ی کسب‌و‌کار هاروارد، مدرسه‌ی کسب‌و‌کار اینسید فرانسه و دانشگاه ییل نیز پذیرفته می‌شود.

 

مزایای آزمون پی تی ای (PTE)

این آزمون شامل ۲۰ تسک مختلف در قالب ۴ مهارت اصلی اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ می باشد و در مدت تقریبا ۳ ساعت به صورت آنلاین در یکی از مراکز برگزاری مورد تایید سازمان پیرسون و با زمان استراحت ۱۰ دقیقه ای در یک نوبت صورت می پذیرد. این آزمون با توجه به مزایایی که نسبت به آزمون های IELTS و TOEFL دارد، در سال های اخیر مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت و یا ادامه تحصیل به کشور استرالیا قرار گرفته است. این مزایا شامل موارد زیر هستند:

 1. برگزاری و نمره دهی تمام تسک های امتحان توسط کامپیوتر که این موضوع موجب از میان برداشته شدن سلیقه انسانی در نمره دهی به مخاطبین شده است.
 2. یکپارچه بودن امتحان، به این معنی که معمولا در طول این آزمون دو مهارت به صورت همزمان توسط کامپیوتر سنجینده و نمره دهی می شود که این ویژگی امکان جبران به شرکت کنندگانی را می دهد که ممکن است در یک مهارت ضعف داشته و یا به هر دلیلی در طول امتحان در بخشی از آزمون ضعیف عمل کنند. به عنوان مثال، در تسک اول آزمون، شرکت کننده باید یک متن را در مدت زمان مشخصی در میکروفن بخواند تا صدای او ضبط شود. در این تسک دو مهارت اسپیکینگ و ریدینگ فرد به صورت همزمان سنجیده و نمره دهی میشوند. همچنین در مهارت رایتینگ امکان اخذ نمره برای مهارت ریدینگ وجود داشته و در قسمت های ریدینگ و لیسنینگ نیز امکان اخذ نمره برای مهارت های دیگر وجود دارد. ۳٫ مدت کوتاه اعلام نتیجه آزمون که طبق گفته رسمی خود سازمان پیرسون در مدت نهایتا ۵ روز کاری صورت می پذیرد.
 3. مدت کوتاه اعلام نتیجه آزمون که طبق گفته رسمی خود سازمان پیرسون در مدت نهایتا ۵ روز کاری صورت می پذیرد.
 4. وجود دو امتحان شبیه ساز رسمی که انجام این دو آزمون توسط شرکت کنندگان این امکان را به آنها می دهد تا با شرایط و نحوه نمره دهی آزمون تا حدود زیادی آشنا شده و همچنین از نمره حدودی خود در آزمون اصلی اطلاع پیدا کنند.
 5. معمولا در کشورهای همسایه ایران تاریخ های برگزاری امتحان زیادی وجود دارند. این در مقایسه با استرالیا هست که اولین تاریخ موجود برای امتحان اگر الان قصد شرکت داشته باشید ۲ ماه بعد می باشد. و باز بر خلاف ایران معمولا تاریخ های امتحان ایلتس در استرالیا تا دو روز قبل از امتحان هر هفته باز می باشند.
 6. نتایج ازمون تا ۲۴ ساعت بعد از امتحان به ایمیل داوطلب فرستاده میشود نه ۱۳ روز بعد. در استرالیا اگر ساعت ۹ صبح امتحان داشته باشید ساعت ۶ صبح روز بعد نتایج اولیه به ایمیل داوطلب فرستاده میشوند. تایید نهایی و فرستادن برای دانشگاه یا اداره مهاجرت مقصد بعد از یک هفته امکان پذیر می باشد.

سیستم امتیاز بندی این آزمون به شرح زیر میباشد :

 

Communicative Skill

 

Speaking نمره مهارت مکالمه یا همان

Listening نمره مهارت شنیداری یا همان

Reading نمره مهارت خواندن درک مطلب یا همان

Writing نمره مهارت نوشتاری یا همان

Enabling Skill

 

  Grammar نمره دستور زبان انگلیسی یا همان

  نمره نوشتار صحیح یا همان Spelling

  Oral Fluency نمره روان صحبت کردن یا همان

  Vocabulary نمره توانایی شمادر لغات یا همان

  Written Discourse نمره متن نوشتاری یا همان

 

 

Communicative Skill شامل پارت های اصلی امتحان و مانند Writing ، Reading، Speaking وListening  می باشد , اگر شما بر فرض مثال به دنبال نمره ۶۵ می باشید باید شما موفق به کسب نمره ۶۵ در تمامی این سکشن ها بشوید.

Enabling Skill فقط نشانگر عملکرد شما درقسمت های مختلف این امتحان است.